Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об’єднання
Досвід, якість, конфіденційність
офіс: +38 (067) 777-89-01
моб.: +38 (066) 784-99-72
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 • юридичні послуги Київ
  Ми знайдемо оптимальний шлях вирішення проблем, мінімізуючи Ваші витрати
 • юридична компанія, фірма, Київ - адвокатське об'єднання
  Досвід, якість, конфіденційність
 • адвокат, юрист, послуги, Київ
  Перемога любить старанність (підготовку)

Ліквідація підприємства, закриття бізнесу в Україні

Створення компанії – це дійсно складний і багатоетапний процес, зважитися на який можуть лише впевнені в собі люди. При цьому важливо пам'ятати, що у будь-якого бізнесу є свій індивідуальний життєвий цикл, причому у всіх він складається зовсім по-різному. Є компанії, які працюють досить довго, а інші, ще й не встигнувши до кінця оформити власну діяльність – вже фактично припиняють своє існування.

Likvidaciya kompanii

Іноді перед засновниками навіть найбільших і успішних бізнес-проектів постає проблема, вирішити яку можна лише ліквідувавши своє підприємство. Трапляються моменти, в яких закриття компанії є єдиним можливим вірним варіантом виходу зі складних ситуацій, що склалися. Загалом, причин може бути досить багато, а результат один – потрібно проводити процедуру ліквідації бізнесу. Правову допомогу у припиненні діяльності фірми наше адвокатське об'єднання може запропонувати як і окрему послугу, так і як юридичний супровід господарської діяльності.

Якщо Ви прийняли таке рішення, то природно задалися питанням: «Як же реалізувати саму процедуру закриття підприємства? Як розібратися у всьому різноманітті законодавчих нюансів в цій області ?».

Для того щоб допомогти Вам внести ясність у деякі юридичні аспекти законодавчих процедур ліквідації суб'єктів господарювання в Україні і була написана ця стаття.

Особливості ліквідації компанії в Україні

Так, Цивільний кодекс України чітко передбачає варіанти припинення діяльності компаній. Згідно з нормами ЦКУ діяльність підприємств припиняється шляхом їх реорганізації (тобто перетворення, поділу, приєднання, злиття), а також за допомогою процедури ліквідації.

Ліквідація компанії – це така форма припинення діяльності фірми без переходу при цьому її прав і обов'язків до інших осіб у порядку правонаступництва. Під час цієї процедури підприємство вилучається з Єдиного держреєстру, а також знімається з обліку в пенсійному фонді, податковій службі, а також фондах соцстрахування.

Згідно з нормами ЦКУ ліквідувати підприємство можна або за рішенням учасників (власників) юрособи, або ж на підставі рішення суду.

При цьому важливо зауважити, що одним з найбільш часто застосовуваних способів ліквідації підприємств за допомогою судових рішень є процедура банкрутства, головною сутністю якої є нездатність боржника відновити свою платоспроможність, а також погасити фінансові вимоги кредиторів. Процедура банкрутства компаній досить складна і для її реалізації законодавством передбачено окремий Закон № 2343 -XII.

Що ж до закриття бізнесу за рішенням засновників (учасників) компанії, то її ми розглянемо трошки детальніше. Перше що потрібно зробити – це офіційно прийняти рішення про припинення, яке підтверджується відповідним документом фірми. Далі призначається ліквідаційна комісія або ліквідатор, які починають безпосередньо займатися цією процедурою. До неї входить: публікація повідомлення про припинення компанії в спеціалізованому виданні, проведення розрахунків, інвентаризації, складання ліквідаційного балансу, повідомлення податкової і фондів про ліквідацію та подача до них необхідних документів, звільнення і розрахунок співробітників згідно КЗпП, закриття рахунків в банківських установах, отримання необхідних довідок і т.і.

Після всіх перерахованих вище процедур голова ліквідаційної комісії або ж ліквідатор компанії звертається до реєстраційної служби для реєстрації безпосередньо "ліквідації", тобто внесення до реєстру відповідного запису і "зняття з обліку" такого підприємства. При цьому для реєстрації припинення юридичної особи серед інших подаються такі документи:

 • реєстраційна картка відповідного зразка;
 • Osobennosti likvidaciyi bissnesa
 • довідка від податкового органу про відсутність заборгованості;
 • довідка про відсутність заборгованості перед пенсійним фондом і фондами соцстрахування;
 • довідка з архівної установи про прийняття документів, що підлягають довгостроковому зберіганню.

У деяких випадках додатково подається висновок аудитора, що підтверджує достовірність і повноту ліквідаційного балансу.

Процедура закриття фірми це дуже нелегкий і поетапний процес, який вимагає уважності до деталей, інакше така процедура може сильно затягнутися, іноді навіть на роки. Швидкість і якість закриття підприємства дійсно сильно залежать не тільки від ситуації з активами і пасивами компанії, але й від правильного вибору способу ліквідації залежно від причини припинення діяльності підприємства.

Адвокатське об'єднання "Альва Прайвесі" допоможе Вам з вибором найбільш ефективного методу ліквідації бізнесу (будь-то ТОВ або інше товариство), проведе якісну та детальну юридичну консультацію з цього питання, а також в максимально стислі терміни і юридично грамотно проведе банкрутство або припинення діяльності підприємства будь-якої форми власності (Київ та область) незалежно від причин закриття Вашої фірми і наявності заборгованостей.

З повагою, команда АО "АЛЬВА ПРАЙВЕСІ"

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
logo
Альва Прайвесі
Адвокатське об’єднання
Досвід, якість, конфіденційність
02095, м. Київ, вул. Срібнокільська, буд. 1, оф. 251
(067) 777-89-01; (096) 599-50-95; (066) 784-99-72