Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

перевірка нерухомості

Юридична перевірка (аудит) нерухомості

Рано чи пізно кожен стикається з питаннями, пов'язаними з нерухомістю. Це може бути оренда або ж купівля об'єктів для проживання (квартири) чи з метою здійснення підприємницької діяльності (наприклад, офісу). Іншими словами, нерухоме майно в різному вигляді присутнє в житті кожного.

Про юридичну перевірку квартир, землі

Нерухомість, у тому числі земля та квартира – одні з найбільш ліквідних активів в Україні, тому спори виникають в цій сфері досить часто. Захист законних прав і інтересів в питаннях, пов'язаних з нерухомістю, вимагає професійного підходу і специфічних знань.

Як випливає з багаторічного досвіду надання юридичних послуг юристами Адвокатського об'єднання "Альва Прайвесі", значно краще, звісно, запобігти потенційному порушенню прав, звернувшись до спеціалістів ще перед купівлею – на етапі погодження умов договору щодо нерухомого майна, тобто до моменту його підписання.

Так, в цій сфері, крім аналізу та правової експертизи договорів (угод), необхідно також проводити перевірку об'єкта нерухомого майна перед покупкою. Тільки сукупність цих дій дозволить виявити реальні ризики для інвестора – майбутнього власника.

Для чого потрібна перевірка нерухомого майна?

Юридична перевірка (аудит) об'єкта нерухомості – це перший обов'язковий крок на шляху до придбання квартири, офісу, земельної ділянки, будинку або навіть промислової бази, цеху. Вчасне виявлення ризиків, пов'язаних з об'єктом, допоможе справедливо оцінити його дійсну вартість та доцільність такої інвестиції, а також (за можливості) усунути виявлені ризики.

Як правило, при нотаріальному посвідченні договорів щодо нерухомості (зокрема, житлових приміщень) нотаріус перевіряє інформацію про об'єкт у відповідному реєстрі. Однак за результатами такої перевірки можна лише дізнатись чи немає заборони щодо відчуження такого об'єкту та чи дійсно він належить особі, що його продає.

Така інформація про об'єкт – лише вершина айсбергу. Вона не дозволить оцінити навіть 30% потенційних ризиків, що можуть стати в майбутньому серйозними проблемами для нового власника.

Зазначене вище черговий раз підкреслює необхідність проведення аудиту перед укладенням угод щодо придбання. Адже за результатами аудиту об'єкту нерухомого майна, проведеного юристами з нерухомості нашого об'єднання, ви зможете дізнатись, зокрема, наступне:

 • чи є об'єкт нерухомості предметом спору в суді на момент укладення договору;
 • чи є ризики витребування такого об'єкту попередніми власниками;
 • чи є ризики втягнення вас як майбутнього власника у судовий процес / спір щодо об'єкту нерухомого майна;
 • чи є вірогідність накладення арешту на такий об'єкт та які негативні наслідки це нестиме для майбутнього власника;
 • чи мають треті особи будь-які права на об'єкт;
 • чи перебуває такий об'єкт у заставі або ж під іншими обтяженнями;
 • інформацію про продавця: чи є він дійсним власником, чи є він боржником у виконавчих провадженнях, чи є він учасником судових справ, та який вплив такі справи можуть мати на нового власника тощо.

Це далеко не весь перелік інформації, яка може бути встановлена за результатами перевірки. Таку інформацію, звісно ж, краще дізнатись до моменту здійснення бажаної покупки землі або іншого нерухомого майна (житла, нежилих споруд, площ комерційного призначення).

Аудит об'єкту незавершеного будівництва, земельної ділянки

Сьогодні на ринку існують різні схеми інвестування в об'єкти нерухомості, що будується. Серед них поширеними є купівля майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва, а також укладення інвестиційних договорів або угод про пайову участь у будівництві.

В такому випадку аудит буде включати в себе не лише перевірку, власне, об'єкту (наприклад, квартири або нежитлових приміщень у будинку, що споруджується), а й перевірку забудовника, а саме:

 1. чи є в нього права на забудову землі, необхідна дозвільна документація;
 2. чи законно здійснюється будівництво на відповідній земельній ділянці;
 3. чи вчасно забудовник вводить будинки в експлуатацію;
 4. чи є порушення договірних зобов'язань з іншими особами;
 5. чи є претензії зі сторони контролюючих органів до такого забудовника тощо.

Також адвокатом із земельних справ буде здійснена перевірка земельної ділянки, на якій здійснюється таке будівництво.

Адвокати Києва наголошують, що аудит – це не лише пошук та збір інформації, це більшою мірою аналітична робота та критична оцінка всіх деталей, які дозволяють виявити потенційні ризики для майбутнього власника та, за можливості, їх усунути.

Проведення аудиту вимагає спеціальних знань та досвіду в сфері нерухомості, відтак отримати якісні, кваліфіковані висновки можна лише за результатами перевірки, проведеної справжніми професіоналами.

Якщо Вам необхідно провести таку перевірку, оцінити всі ризики перед придбанням землі або купівлею іншої нерухомості, звертайтеся до досвідчених юристів адвокатського бюро "Альва Прайвесі", адже вартість такого аудиту є невисокою у порівнянні з ціною можливої помилки та ризиками!

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження