Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Анонімне опитування: Для нас важлива Ваша думка! Проголосуйте!

Чи доводилось Вам і з якої причини відмовлятися від юридичних послуг / допомоги адвоката?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
Оцінка нерухомості

Оновлені правила оцінки нерухомого майна

З 1 лютого 2014 року в нашій країні почали діяти оновлені правила оцінки нерухомого майна, завдяки яким процедури відчуження нерухомості дещо ускладнилися.

Тепер, перш ніж почати продавати будинок, квартиру або іншу нерухомість, її власник зобов'язаний отримати висновок оцінювача, зроблений за абсолютно новими правилами.

Проведення цієї оцінки необхідно для підрахунку податків та інших обов'язкових платежів, передбачених чинним законодавством України, зокрема Податковим кодексом.

Нові правила оцінки нерухомості

Згідно з новими правилами оцінки нерухомого майна нотаріуси України мають право брати лише ті звіти про оцінку, які надані фахівцями-оцінювачами, внесеними Фондом держмайна до спеціального реєстру. ФДМУ тепер почав вести новий спеціальний реєстр суб'єктів-оцінювачів, що мають відповідне свідоцтво.

Раніше, за старими правилами, законодавство змушувало оцінювачів в обов'язковому порядку виїжджати на об'єкт їх оцінки для його безпосереднього огляду, зараз же такої необхідності немає. Згідно з новими правилами фахівці-оцінювачі мають право визначати ціну нерухомості, навіть не виїжджаючи на ці об'єкти.

Для процедури оцінювання власник нерухомості (замовник) повинен надати всю необхідну інформацію і різні документи, в тому числі і підтверджуючі право власності, документи БТІ і т.і. Законодавством встановлено максимальний термін проведення такої оцінки - він становить 14 робочих днів.

Потрібно звернути увагу на те, що використовувати звіт про оцінку можна лише протягом півроку з дня її проведення. Важливо, що у разі, коли результати оцінки не влаштовують замовника, то він має право звернутися до судових органів для вирішення цього питання. Однак, яким чином це право буде реалізовуватися на практиці, поки не зовсім зрозуміло навіть юристам з нерухомості.

Дві спроби запровадити нововведення

Необхідно нагадати, що спроба запровадити такі нововведення здійснювалася в два етапи. Спочатку 4 березня 2013 влада ухвалила Постанову Кабінету Міністрів № 231, яка повинна була набрати чинності з 1 листопада 2013 р.

Але у зв'язку з тим, що для таких різких змін не було достатньої кількості потрібних фахівців-оцінювачів, то була прийнята ще одне постанова КМУ, якою фактично до 01.02.2014 р. було дозволено користуватися оцінками старого зразка.

Це рішення дало можливість людям адаптуватися до нововведень. Варто зазначити, що Постанова № 231 не визначає механізму оцінки майна у випадках дарування і успадкування нерухомості.

Подорожчання оформлення угод з нерухомістю?

Як відомо, оцінка нерухомості - це складний процес, який допомагає встановити вартість певного об'єкта нерухомого майна. Деякі фахівці вважають нові правила досить жорсткими і стверджують, що такі нововведення можуть призвести до зменшення кількості здійснюваних на ринку нерухомості угод в цілому.

Багато говорять про істотне подорожчання безпосереднього оформлення угод з нерухомістю, а також про збільшення суми сплачуваних податків, у зв'язку з набранням чинності новими правилами оцінки.

З цього приводу Фонд держмайна України стверджує, що на предмет вартості оцінки майна за новими правилами був проведений спеціальний моніторинг цін, в результаті якого була визначена середня вартість на такого роду послуги.

Отже, згідно з даними, які відображені в листі ФДМУ від 6 листопада 2013 року, вартість оцінки становить близько 300 грн. Хоча багато джерел вважають інакше і вказують на те, що така цифра не сильно реальна.

юридична фірма Альва Прайвесі

Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.

Наше місцезнаходження