Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність
Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
044-502-81-16; +38-067-777-89-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • адвокатське об'єднання ALVA PRIVACY

Чи буде вигідно приймати на роботу вагітних?

Вагітна на роботі

6 лютого 2014 року в парламенті був зареєстрований новий законопроект №4105, який може внести певні зміни у трудове законодавство. Даний документ зобов'яже роботодавців скоротити тривалість робочого часу вагітних жінок на 1 годину. До того ж, незважаючи на зменшену кількість робочих годин, підприємці будуть зобов'язані залишити їм середній рівень заробітної плати.

Потрібно зазначити, що для реалізації такого права жінкам необхідно буде пред'являти медичні довідки, що підтверджують їх положення.

Такий проект був ініційований нардепами VII скликання Біловол Олександром Миколайовичем, Поляченко Юрієм Володимировичем та Шипко Андрієм Федоровичем і він вносить зміни безпосередньо до Кодексу законів про працю України, а саме до статті 178.

Як зазначено в пояснювальній записці, скорочення тривалості робочого часу стосуватиметься всіх жінок без винятку, починаючи з моменту, коли вони стали на облік по вагітності. Крім того, таке скорочення стане не тільки правом майбутніх мам, а й прямим обов'язком підприємців.

Складно припустити, як саме прийняття такого законопроекту може вплинути на сучасний бізнес, але адвокати з трудових справ впевнено стверджують, що такі зміни значно ускладнять роботу і засновникам, і бізнесменам і навіть керівникам підприємств, які й без цього не так вже й охоче брали в свої компанії вагітних жінок.

Досить часто підприємці не хочуть оформляти до себе на роботу вагітну, так як у роботодавця у зв'язку з цим зростають всілякі витрати, причому продуктивність праці в цьому випадку, як правило, зменшується.

Наостанок, хочеться додати, що якщо органи законодавчої влади приймуть закон№4105, то він почне діяти з наступного дня після офіційного опублікування.

 

logo
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.
©   2013 - 2020. Всі права захищені.
02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,
буд. 16-Г, блок А, поверх 8, к. А-65
Дзвоніть нам: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
facebook-logotwitter-logo