Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

виключення із ризикових

Виключення з переліку ризикових платників податків

В лютому 2020 року набрав чинності новий порядок КМУ №1165, яким регулюються питання включення платника податків до переліку ризикових, порядок визначення позитивної податкової історії, обставини безумовної реєстрації податкових накладних та процедура виключення із переліку ризикових.

Більш детально про причини ризиковості платників та про механізми, що існують для виключення з переліку ризикових, розповідають юристи з податкових справ Адвокатського об'єднання "Альва Прайвесі".

Ризиковість платника та ризиковість операції

Умовно проблематику ризиковості можна поділити на дві частини:

 1. Ризиковість операції.

  Відбувається, коли податковий орган (далі – "Податкова") за результатом аналізу конкретної податкової накладної встановлює одну із таких обставин: відсутність у платника ліцензії на провадження діяльності з імпорту / експорту / виробництва підакцизних товарів, щодо якої відбувається реєстрація податкової накладної, відсутність в таблиці даних коду товару / послуги, що надається на постійній основі, відсутність на дату реєстрації ПН / РК до ПН інформації про статус платника акцизного податку, якщо реєструється накладна з кодом підакцизного товару, складання РК до ПН на зменшення податкового зобов'язання на неплатника ПДВ.

  У таких випадках Податковою блокується реєстрація саме цієї податкової накладної до моменту подання платником переліку документів, які підтверджують хибність припущень контролюючого органу про наявність порушень податкового законодавства.

 2. Ризиковість платника податків.

  Підставами вважати платника ризиковим, порядок №1165 визначає такі: платник податків зареєстрований на підставі підроблених, недійсних документів, юридичну особу зареєстровано на осіб, які визнані безвісти зниклими або особами, які не мали на меті провадження господарської діяльності, діяльність, що провадиться, здійснюється без відома та згоди на те засновників, компанією не подається фінансова звітність, у такого платника відсутні відкриті рахунки у банківських установах, у Податкової наявна інформація, яка визначає ризиковість господарської операції у поданій на реєстрацію ПН.

  У цій ситуації Податковою відбувається зупинення / блокування реєстрації всіх поданих податкових накладних.

Що потрібно для виключення з переліку ризикових?

ризикова операція платника податків

У житті кожного бізнесу траплялися випадки, коли по направленій на реєстрацію податковій накладній чи по розрахунку коригування у квитанції Податковою зазначається про її зупинення. У квитанції також зазначається підстава у вигляді посилання на пункт Положення 1165.

Незалежно від того, чи причиною стала ризиковість операції чи визнання платника Податковою ризиковим, дії мають бути направлені на доведення відсутності підстав для таких висновків та подання документів, які доведуть, що компанія належить до реального сектору економіки, а операції, які нею здійснюються, підтверджені належними первинними документами.

Такими документами та інформацією можуть стати:

 • дані щодо загальної системи роботи компанії та опис головних постачальників та покупців, дані щодо оренди офісного приміщення та кількості трудових кадрів;
 • договори, специфікації та додаткові угоди до них;
 • ліцензії та дозволи, якщо діяльність, яка здійснюється, підлягає ліцензуванню;
 • первинні документи, якими можна підтвердити постачання товарів чи придбання послуг / робіт (видаткові накладні, інвойси, акти приймання-передачі, рахунки тощо);
 • документи, якими підтверджується оплата за товари, послуги, роботи (платіжні документи чи виписки по рахунках);
 • документи, які підтверджують факти перевезення, охорони, розмитнення, зберігання, навантаження / розвантаження (за наявності);
 • щодо товарів також подаються сертифікати відповідності, паспорти якості, паспорти заводів-виробників та декларації про відповідність (так підтверджується якість товарів).

Виключаємо підприємство з переліку ризикових платників

Внесення підприємства до переліку ризикових – це обставина, яка отруює життя компанії, впливає на ділову репутацію бізнесу та може призвести до повної зупинки його діяльності.

У такій ситуації адвокати юридичної компанії Альва Прайвесі рекомендують якнайшвидше ретельно проаналізувати зазначені податковим органом підстави, отримати дані про те, що саме стало причиною для цього, та подати на розгляд контролюючого органу якомога повніший пакет документів.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження