Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

РРО ФОП 2022

Про обов'язкове використання РРО з 01 січня 2022

Останні кілька років Податкова служба України активно розробляла законодавчі зміни в сфері використання підприємцями (далі за текстом - "ФОП") програмних РРО. З 2021 року мав бути розпочатий перехід ФОП 2-4 груп на обов'язкове використання в своїй роботі РРО.

10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України №1017-IX, яким лібералізовано зобов'язання платників єдиного податку щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (тут по тексту - "РРО"), відтермінувавши їх використання ФОПами 2-4 груп до початку 2022 року.

Про те, кого торкнеться Закон №1591-IX лише з 2022 року, а для кого він є обов'язковим вже сьогодні, як підготуватися до цього бізнесу, і піде мова в статті наших юристів далі.

Обов'язкове використання РРО ФОПами

Відповідно до Закону України №1017-IX обов'язкове використання РРО для ФОП 2-4 груп тепер передбачено лише з 01 січня 2022 року. Але є умова, якої підприємець повинен дотриматися.

Так, відстрочка не стосується тих ФОП, чий річний дохід перевищує 220 МЗП (1,32 млн. грн.). У такому випадку застосування РРО в роботі стає обов'язковим з першого числа першого місяця наступного за місяцем виникнення перевищення зазначеної суми доходу за результатами кварталу.

Також відстрочка не торкнулася «високоризикових» у розумінні закону сфер, а саме:

  • медична галузь (реалізація лікарських засобів і медичного обладнання);
  • технічна сфера (продаж технічно складної продукції, а саме виробів / техніки, що знаходяться на гарантійному обслуговуванні);
  • сфера медичних послуг;
  • ювелірний бізнес (продаж ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних каменів і металів, напівдорогоцінних металів, дорогоцінного каміння органогенного утворення).

Чи обов'язкове використання РРО зараз або стане таким 01.01.2022 - не суттєво, оскільки про порядок організації роботи варто задуматися вже сьогодні.

Наприклад, на сайтах певних спеціалізованих компаній можна познайомитися з програмними рішеннями для бізнесу, які пропонують використовувати замість фізичного РРО електронну версію чеків, а також надають ряд інших переваг для бізнесу.

Відповідальність за порушення в сфері РРО

ФОП РРО

Як і за інші порушення податкового законодавства Законом №1591-IX передбачається застосування до бізнесу санкцій за порушення обов'язку щодо використання в роботі РРО.

Так, на період до 01 січня 2022 року штрафи, визначені п. 1 ст. 17 Закону України "Про РРО", будуть застосовуватися в значно меншому розмірі, ніж за подібні порушення вже з наступного року, а саме:

  1. 10% вартості в разі першого порушення;
  2. 50% вартості товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне порушення.

З 01 січня 2022 року до підприємців, в ході перевірок яких буде встановлено проведення операцій без використання РРО, відповідальність буде застосовуватися в таких розмірах:

  1. 100% вартості товарів (робіт, послуг) у разі першого порушення;
  2. 150% вартості товарів (робіт, послуг) - за кожне повторне порушення.

Комплексне рішення для бізнесу

Щоб уникнути накладення зазначених штрафів і оптимізації роботи бізнесу деякими компаніями було розроблено комплексне програмне рішення, що підходить для всіх сфер обслуговування та яким вирішуються головні проблеми власників - облік продажів, підтримка хмарної фіскалізації, ведення складу та аналітика.

Як і інші програмні РРО, таке рішення має свої плюси, тому головними перевагами сервісу є: відсутність необхідності покупки і обслуговування фіскального реєстратора, автоматичне створення та відправка в ДПС звітних чеків, можливість продовжувати здійснювати операції з продажу і друку фіскальних чеків в разі втрати інтернет-з'єднання або відсутності доступу до сервера ДПС.

2022 рік ближче, ніж здається, а програмні рішення - більше, ніж РРО!

Автор: Адвокат Ілля Шапошніков.

Дата публікації: 03.10.2021 р.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження