Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об’єднання
Досвід, якість, конфіденційність
Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
044-502-81-16; +38-067-777-89-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • адвокатське об'єднання ALVA PRIVACY

Спрощення відкриття бізнесу та діяльності юридичних осіб

Стартап

Нещодавно Верховна рада прийняла Закон України, який у деякій мірі спростив окремі аспекти реєстрації та діяльності юридичних осіб.

Ми оцінюємо прийняття зазначеного закону в цілому як позитивну подію, проте одночасно потрібно мати на увазі, що такі законодавчі новели в перший час тільки збільшать обсяг роботи спеціалістам, які займаються юридичним обслуговуванням бізнесу, оскільки, як зазвичай буває в правозастосовчій практиці, спочатку буде досить багато помилок і різних поглядів на одні й ті ж самі процедури.

Так, 15 квітня 2014 р. був прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу".

Вказаний законодавчий акт, насамперед, спрямований на покращення інвестиційного клімату в державі та наближення правового поля України у цій сфері до законодавства європейських країн.

Цей нормативний акт скасував сплату реєстраційного збору та встановив механізми реєстрації юридичної та фізичної особи-підприємця шляхом подачі електронних документів і при цьому без обов'язкового використання ЕЦП (електронного цифрового підпису). Проте, найголовнішим і суттєвим законодавчим нововведенням стало скасування обов'язкового для господарюючих суб’єктів виготовлення і використання печаток.

Крім того, було внесено ряд наступних змін:

  • передбачена можливість повернення державного збору за реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи-підприємця в разі відмови у держ. реєстрації;
  • електронний цифровий підпис став необов'язковим елементом електронного документа;
  • скасовано вимогу завіряти електронним цифровим підписом електронний документ;
  • було збільшено розмір державного збору за проведення держ. реєстрації зміни місця проживання або імені фізичної особи-підприємця.

Зміни також впливають на господарську діяльність багатьох суб'єктів господарської діяльності. Вони передбачають спрощення для бізнес-суб'єктів оформлення вчинення угоди або укладення договору будь-якого роду, так як скріплення договору печаткою буде необов'язковим. Ряд документів, які утворюються в діяльності юридичної особи, зможуть видаватися без печатки, наприклад, довіреність.

Зміни до законодавства набудуть чинності через 6 місяців, починаючи з дня опублікування вказаного закону.

З повагою, ALVA PRIVACY Law Firm

logo
Альва Прайвесі
Адвокатське об’єднання
Досвід, якість, конфіденційність
 
©   2013 - 2020
02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,
буд. 16-Г, блок А, поверх 8, к. А-65
Дзвоніть нам: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);