Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Верховний Суд України
Верховний Суд України

Верховний суд отримав більше повноважень

Верховна рада України минулого пленарного тижня ухвалила законопроект №4440 народного депутата С. Соболєва, яким вносяться зміни до положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Цікаво, яку мету переслідувала влада, приймаючи даний законопроект?

Як визначено у супровідних документах до законопроекту, метою останнього є відновлення повноти прав на захист у суді та забезпечення права на оскарження до найвищого органу прийнятих Вищим адміністративним судом рішень.

Зміни стосуються розширення повноважень найвищого судового органу України. Зокрема, ВСУ тепер може переглядати всі рішення ВАСУ, прийняті останнім як судом I інстанції, у справах, в яких оскаржуються акти (дії або бездіяльність) вищих органів влади, таких як: Верховна рада, Президент, Вища рада юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів. Нагадаємо, що до сьогоднішнього моменту такі рішення ВАСУ були остаточними і перегляду не підлягали.

Так процедура звернення до ВСУ передбачає місячний термін з моменту винесення оскаржуваного рішення Вищим адмін. судом України. Таким чином збільшуються повноваження Верховного Суду України в адміністративних справах.

Розширено перелік підстав для оскарження / перегляду рішень

Також необхідно уточнити, що розширюється перелік підстав щодо перегляду справ ВСУ в адміністративних спорах. Так, законодавець доповнив частину першу ст. 237 КАСУ пунктом 3, визначивши підставами для перегляду адміністративної справи порушення норм матеріального та/або процесуального права, що призвело до прийняття ВАСУ незаконного рішення. Тут необхідно зауважити, що подібні підстави стосуються виключно суперечок з вищими органами влади, які вказані в статті 171-1 КАСУ.

Заяви про перегляд подаються у ВСУ, минаючи Вищий адміністративний суд, тобто безпосередньо. Розглянувши подану заяву, Верховний суд України при виявленні порушення матеріальних та/або процесуальних норм, виносить своє рішення у формі постанови по суті поданої заяви (частина 4 статті 243 КАСУ).

Більшість адвокатів, в тому числі тих, які займаються юридичним супроводом бізнесу, схильні розглядати такі зміни як позитивні, оскільки вони спрямовані на реальне забезпечення права на оскарження судового рішення.

Інші матеріали про судочинство, які можуть вас зацікавити:

Альва Прайвесі

 

Допомога адвоката, юридичні послуги, консультація юриста: в офісі, дистанційно, по телефону, онлайн, з виїздом до клієнта

facebook-logo

 

twitter-logo
логотип адвокатської фірми Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!