Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Анонімне опитування: Для нас важлива Ваша думка! Проголосуйте!

Чи доводилось Вам і з якої причини відмовлятися від юридичних послуг / допомоги адвоката?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
банкрутство фізичної особи

Вводиться інститут банкрутства фізичних осіб

В Україні вводиться інститут банкрутства фізичних осіб. Це катастрофа чи благо? Спробуємо розібратися.

Як було раніше?

Починаючи з моменту здобуття незалежності України фізична особа (людина), на відміну від особи юридичної, не могла офіційно оголосити про свою неплатоспроможність.

Фактично це означало, що будь-які нажиті борги залишалися з людиною на все життя. Більше того, боргові зобов'язання переходили у спадок. У зв'язку з цим багато спадкоємців змушені були відмовлятися від спадщини.

Як буде?

Будь-яка фізична особа, яка об'єктивно не здатна виконувати свої боргові зобов'язання, отримає можливість оголосити себе банкрутом. У цьому випадку все її майно, за винятком єдиного житла, буде реалізовано на аукціоні, і за рахунок отриманих коштів будуть задоволені претензії кредиторів.

Після того, як претензії повністю або частково будуть задоволені, кредитори вже не зможуть вимагати виплат. Іншими словами людина стане вільною від боргів. Правда, вільною дещо умовно, оскільки на банкрута накладається ряд обмежень, однак вони значно більш "приємні", ніж довічний борг.

У чому переваги банкрутства для фізичних осіб?

Існують щонайменше дві суттєві переваги.

  • Перша. Після визнання банкрутом, людина може повернутися до нормального життя, почати заробляти, купувати авто, нерухомість та інші активи, без ризику, що на них може бути звернено стягнення кредиторів.
  • Друга. Людина може залишити в спадок те, що нею було нажито після визнання банкрутом, а також те, що не було відібрано в результаті процедури банкрутства. Зокрема - це єдине житло. Таким чином, спадкоємцям більше не доведеться відмовлятися, наприклад, від квартири, через те, що у спадкодавця існують борги, що перевищують її вартість. Якщо спадкодавець вчасно визнає себе банкрутом, то єдине житло зможе перейти до його спадкоємців.

У чому недоліки банкрутства для кредиторів?

Очевидно, що тепер банкам, кредитним організаціям та іншим особам, які видають гроші в борг під відсотки, доведеться ретельніше перевіряти потенційних позичальників. Якщо раніше, з розрахунку на те, що людина є довічно зобов'язаною, кредити видавалися всім підряд без розбору, то тепер така практика, ймовірно, припиниться.

Експерти (до цього часу банкрутством в Україні займалися лише адвокати з господарських справ) прогнозують, що можливість оголошення себе банкрутом позначиться на розмірі споживчих кредитів. Найімовірніше, банки істотно скоротять кредитні ліміти. Паралельно з цим можуть вирости процентні ставки за кредитами, оскільки кредиторам доведеться страхувати свої ризики.

Інші матеріали про банкрутство, які можуть вас зацікавити:

Дивіться коротке відео: Сергій Алєксєєв про банкрутство фізичних осіб

юридична фірма Альва Прайвесі

Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.

Наше місцезнаходження