Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

як узаконити перепланування

Як узаконити перепланування

Придбаваючи нерухомість, власник стикається з існуючим плануванням, яке є певним шаблоном забудовника, що не відповідає індивідуальним уявленням господаря про зонування і розподіл простору приміщень. Саме такі причини стають рушійною силою при проведенні перепланування або реконструкції.

На перший погляд звичайному обивателю може здатися, що зазначені поняття є синонімами, але насправді це помилка. Детальніше розглянемо в чому суттєві відмінності цих категорій, їх відмінності від, наприклад, капітального ремонту, чи потрібно юристу займатися правовим врегулюванням проведених будівельних перетворень, а також як узаконити перепланування, якщо ремонт вже проведено.

Відмінності перепланування, капітального ремонту та реконструкції

Під переплануванням прийнято розуміти незначні будівельні та ремонтні роботи, внаслідок яких не відбувається одне з нижчезазначених втручань:

  • зміни в несучих конструкціях приміщень;
  • зміни в інженерних комунікаціях загального користування;
  • розширення площі житлових приміщень за рахунок інших приміщень.

У свою чергу, якщо роботи, що проводяться вами, передбачають втручання в техніко-економічні показники або несучі конструкції, зміну конфігурації приміщень - це реконструкція, яка вимагає розробки проектної та дозвільної документації, а також введення об'єкта в експлуатацію.

Важливо, що тільки фахівець може напевно сказати, що в розумінні законодавства є переплануванням, а що реконструкцією, так як українське законодавство в сфері будівництва має безліч нюансів і протиріч. Наприклад, юристи в цій сфері від нашого адвокатського бюро часто залучають відповідних спеціалістів, які володіють експертними знаннями і досвідом в цих питаннях.

Що ж стосується капітального ремонту, то це ремонтні роботи, які спрямовані на поліпшення експлуатаційних характеристик, відновлення та модернізацію конструкцій без втручання в систему інженерних комунікацій.

Що потрібно для проведення перепланування?

Досить поширеною на практиці є ситуація, коли власником спочатку проводяться роботи по зміні планування простору, а лише після виникає питання про те, як узаконити перепланування, і здійснюється пошук юриста для цього.

З прийняттям Постанови КМУ №406 від 07 червня 2017 року процес юридичного оформлення проведених ремонтно-будівельних робіт істотно спростився. Як зазначають юристи з нерухомості, тепер відсутня вимога про отримання дозволів на такі роботи і розробку проектної документації.

Для приведення робіт з перепланування в правову площину необхідно:

  1. розробити технічний паспорт, що відображає всі роботи;
  2. внести зміни до реєстру прав на нерухоме майно.

Якщо юридичне оформлення проводиться фізичною особою, то для перепланування необхідні такі документи: паспорт та ідентифікаційний код особи, документи, що підтверджують право власності на об'єкт (договір купівлі-продажу, дарування, заповіт та ін.), а також новий техпаспорт. Якщо ж - юридична особа, то паспорт і код слід замінити на статутні та реєстраційні документи.

Важливо зазначити, що відмінності в технічному паспорті, а також даних, які відображені в реєстрі прав на нерухоме майно, від фактичних параметрів об'єкту призводять до виникнення проблем в питаннях розпорядження такою власністю, в тому числі при здійсненні продажу. Саме тому варто звернутися до юристів по нерухомості - спеціалістів у сфері правового супроводу операцій з перепланування, щоб уникнути труднощів у питаннях розпорядження майном і необхідності оплати штрафів за порушення законодавства.

Автор: Адвокат Сергій Куненко.

Альва Прайвесі

 

Допомога адвоката, юридичні послуги, консультація юриста: в офісі, дистанційно, по телефону, онлайн, з виїздом до клієнта

facebook-logo

 

twitter-logo
логотип адвокатської фірми Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!