Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Судді здали тести
Судді здали тести

Кандидати в судді здали тести

31 бал з 40 можливих. Така максимальна оцінка за результатом тестування кандидатів в судді, яке Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) провела 9 вересня 2013 року. Більшість учасників отримали від 20 до 30 балів, троє набрали лише по 10. Шестеро - не пройшли тестування. Всього здавали тести 644 кандидата.

Тест складався з 80 питань. За кожну правильну відповідь зараховувалося 0,5 бала. На вирішення завдань відводилося три години. Оцінювалися результати за допомогою комп'ютерної автоматизованої системи. Тестування було анонімним: його учасникам присвоїли спеціальні коди, заповнені бланки поміщалися в спеціальні сейф-пакети.

Далі потенційним суддям належить оцінювання їх практичних навичок. За три години вони повинні розглянути чотири справи: у цивільному процесі, кримінальному, господарському та адміністративному. Кожне завдання оцінюється максимум в 15 балів. В цілому, можна набрати до 60 балів. Відповідне оцінювання відбуватиметься 19 і 20 вересня 2013 року. Третій етап кваліфікаційного іспиту передбачає співбесіду, на якій члени ВККС визначать моральні якості претендентів. За словами глави ВККС Ігоря Самсіна, результати кваліфікаційного іспиту, який проходить в три етапи, стануть відомі до кінця листопада. «Наше завдання вибрати найкращих, найбільш кваліфікованих, найдостойніших за своїми якостями», - сказав Ігор Самсін.

Ті, які успішно пройшли іспит, будуть зараховані до резерву кандидатів на посаду судді вперше. На 30 липня 2013 року в ньому значилося 858 кандидатів. Зараховані до резерву отримують право брати участь у конкурсах на заміщення вакантних посад у судах. На 30 липня їх налічувалося лише 105. Однак посади суддів періодично звільняються (судді йдуть на пенсію, переходять у вищі суди і т.і.). Перебувати в резерві можна лише три роки, після чого бажаючим стати суддею доведеться здавати кваліфікаційний іспит заново. Наступного року, якщо вони не стануть суддями, з резерву будуть виключені 50 осіб, у 2015 році - близько 400.

Поточний набір в резерв вже третій з моменту прийняття в 2010 році Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Законом була визначена нова процедура відбору кандидатів у судді. 601 учасник першого відбору, що відбувся в 2011 році, вже призначені суддями. Відмінність цьогорічного відбору від попередніх у тому, що кандидати повинні були пройти обов'язкове навчання в Національній школі суддів України (НШСУ). За словами тимчасово виконуючої обов'язки ректора НШСУ Наталії Шуклиної, 150 кандидатів проходили навчання на стаціонарі, решта - заочники. Однак у наступному наборі до школи буде передбачено виключно стаціонарне навчання. Все це, на думку правників, через підвищення якості та рівня правосуддя в Україні повинно позитивно вплинути на правосвідомість громадян, а також потягнути за собою й підвищення якості надання юридичних послуг населенню зі сторони адвокатів.

Автор: ALVA PRIVACY Law Firm

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження