Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Анонімне опитування: Для нас важлива Ваша думка! Проголосуйте!

Чи доводилось Вам і з якої причини відмовлятися від юридичних послуг / допомоги адвоката?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
пригон автомобіля з-за кордону

Купівля і пригон автомобіля з-за кордону: договори

Наявність автомобіля вже не є показником розкоші і багатства, а стала базовою потребою, що забезпечує комфорт пересування.

Ціни на автомобілі на ринку України в порівнянні з країнами ЄС, США чи Кореї значно вищі, що створює додатковий інтерес до популярної в останні роки послуги поставки автомобіля з-за кордону. Адже таким чином можна придбати бажаний автомобіль з меншим пробігом за ціною нижче, ніж на українському ринку на 20%-30%.

Так, наприклад, відвідавши кілька популярних інтернет-майданчиків ви можете оцінити вартість авто з-за кордону і порівняти її з цінами, які існують на внутрішньому ринку.

Саме тому автомобільний ринок пригону авто активно розвивається, що призвело до появи безлічі компаній, що надають подібні послуги. Але, на жаль, не всі здатні забезпечити належний рівень сервісу і зробити вас власником автомобіля своєї мрії.

Юристи однозначні в своїх рекомендаціях - щоб не ризикувати і не потрапити в руки сумнівних компаній варто належним чином оформити договірні відносини з суб'єктом, що надає подібні послуги. Про це докладніше і піде мова далі.

Етапи покупки і пригону (доставки) авто з-за кордону

Дороги України настільки "ідеальні", що багато автомобілістів не розглядають покупку на вторинному ринку ще і для того, щоб не зіткнутися з технічними проблемами транспортного засобу, який їздив по ямах і вибоїнах.

Роблячи вибір на користь покупки авто з США або Кореї, варто розуміти з чого складається весь процес, а саме:

 1. вибір компанії, яка забезпечує придбання і доставку авто. Проведення юридичного аудиту такої компанії, її репутації на ринку;
 2. вибір транспортного засобу відповідно до заданих технічних характеристик;
 3. участь в торгах і оплата лоту;
 4. організація транспортування, розмитнення, сертифікації та реєстрації авто в Україні.

Тепер звернемося до юридичного оформлення угоди і важливості укладення договору належним чином, його підписання.

Для чого потрібно оформляти договір і правильно проводити оплату?

договір покупки авто

При здійсненні операції з купівлі автомобіля важливу роль відіграє оформлення та укладення сторонами договору. Основними видами договорів в цьому випадку є договір купівлі-продажу і договір надання послуг з доставки транспортного засобу.

Розглянемо на прикладі деяких майданчиків (компаній) правове оформлення та виконання угоди, а також важливі юридичні тонкощі, здатні убезпечити ваші інвестиції і мінімізувати ризики.

Так, варто відобразити у договорі наступне:

 • точну і повну вказівку технічних характеристик автомобіля, його стан і наявність пошкоджень. Якщо авто вже викуплено на майданчику - VIN, комплектацію;
 • опис зобов'язань компанії, відповідно до того, що компанія озвучує як сервіс, який вона надає. Важливо уникати формулювання по винятковому консультуванню в разі, якщо фактично компанія обіцяє вам надати повний сервіс з купівлі та поставки;
 • терміни доставки авто, його оформлення і реєстрації;
 • порядок повернення внесеної оплати в разі порушення зобов'язань за договором.

Також пам'ятайте, що внесення оплати за договором важливо проводити через банк або через касу юридичної особи (такої компанії). Зверніть увагу на призначення платежу, одержувача, який повинен відповідати особі, зазначеній в реквізитах контракту. Якщо ж гроші передаєте готівкою, то обов'язково подбайте про отримання відповідної розписки. В іншому випадку ви ризикуєте не одержати авто і при цьому втратити вкладені гроші, ну або як мінімум довго і проблемно їх повертати.

Договір купівлі-продажу або договір надання послуг з пригону авто юридично є угодами, на підставі яких виникають взаємні права та обов'язки сторін. Відсутність належного оформлення відносин з купівлі транспортного засобу призводить до відсутності гарантій і високого ризику опинитися в руках недобросовісного контрагента.

Будьте пильні і приділяйте особливу увагу правовій стороні угоди при купівлі або пригону (поставці) авто з США, Європи або Кореї!

Автор: Адвокат Ілля Шапошніков.

Дата публікації: 12.10.2021 р.

юридична фірма Альва Прайвесі

Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.

Наше місцезнаходження