Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

державний чи приватний нотаріус

Державний чи приватний нотаріус: хто кращий?

Кожен хоча б раз у житті стикався з ситуацією, коли потрібні нотаріальні послуги, за допомогою яких необхідно посвідчити угоду або оформити спадщину. Для цього потрібно знайти надійного нотаріуса у Києві чи в іншому місті, залежно від місця вашого проживання. Щоб усі документи були оформлені грамотно, без помилок, мали юридичну силу, варто уважно поставитися до вибору навіть такого спеціаліста як нотаріус.

Багато людей, які вперше зіткнулися з такою необхідністю, вважають, що саме державні юристи діють правильно та лише у правовому полі і не зроблять помилок. Але варто зауважити, що серед усіх законних представників цієї професії можна зустріти як справжніх профі, так і не дуже відповідальних та досвідчених осіб. Питання вибору досить серйозне, тому варто у ньому розібратися.

Хто такий нотаріус і що входить до його обов'язків?

Це уповноважений представник закону, який засвідчує взаємовідносини між сторонами, із дотриманням прав, інтересів фізичних та юридичних осіб. Він є гарантом дотримання закону, має бути незалежним, незацікавленим щодо кожної зі сторін угоди.

До обов'язків нотаріуса входить перевірка необхідних документів, підтвердження їх правової сили, встановлення особи, яка приймає участь у нотаріальній дії, робота з державними реєстрами, базами даних. Завдяки нотаріально засвідченим паперам мінімізуються ризики обману, невиконання домовленостей, з'являється можливість відстояти права в судовому порядку.

Спектр нотаріальних послуг

Щоб розібратися, з якими питаннями можна звертатися до фахівця нотаріальної контори, необхідно розуміти, що входить до таких послуг. Нотаріус може засвідчувати і вести справи щодо наступного:

  • права на спадщину, у тому числі її прийняття;
  • укладення шлюбного договору;
  • угоди купівлі-продажу, обміну, дарування нерухомості;
  • договори позики грошових коштів;
  • здійснювати договірний розподіл майна подружжя;
  • відчуження частки у статутному капіталі товариства;
  • вчиняти виконавчі написи щодо примусового стягнення заборгованості;
  • посвідчувати договори щодо сплати аліментів та багато іншого.

Алгоритм дії починається з перевірки документів, роз'яснення прав, обов'язків сторін, підтвердження намірів, з'ясування добровільного волевиявлення учасників. Якщо сторони дійшли згоди по всім питанням, то після підписання документу нотаріусом він видається на спеціальному бланку у двох примірниках, які засвідчені печаткою та з захисними знаками, що мають відповідну юридичну силу.

Приватний чи державний нотаріус?

Варто одразу зазначити, що і приватний спеціаліст, і співробітник державної контори за законом мають рівні права та обов'язки. У будь-якому випадку ви отримаєте документи із повною юридичною силою. Однак, існує певна різниця в комфорті, швидкості та зручності. Саме з цих відмінностей обирають приватного чи державного фахівця.

Звертаючись до приватної контори, ви, як правило, потрапляєте в комфортну спокійну обстановку, із затишними приміщеннями, доброзичливим колективом. Але оформлення може обійтися на порядок дорожче, оскільки власник контори оплачує оренду, ліцензію та багато іншого. У держ. установі доведеться записуватися в чергу, оскільки багато хто намагається заощадити та не переплачувати за послуги.

Вибір більшою мірою залежить від терміновості питання та бажаного комфорту. Дедалі більше юристів переходить до приватної практики, тож до державних потрапити досить складно. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні кошти, а справа не терпить зволікання - звертайтеся до приватного нотаріуса, серед безлічі пропозицій в інтернеті обов'язково знайдете варіант, який підходить саме вам.

З повагою - юридична компанія Альва Прайвесі.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження