Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

застосування РРО

РРО (касові апарати): чого чекати бізнесу у 2020 році

2019 рік був доволі насичений юридичними новелами. Деякі з них, як раз, набирають чинності саме у 2020 році. Проаналізуємо їх.

Перш за все, окремої уваги заслуговують новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (надалі за текстом – "РРО"), що передбачені Законами України від 20.09.2019 р. №128-IX та №129-IX та які будуть набирати чинності поступово.

Касові апарати: нові правила гри для бізнесу

Якщо коротко, зміни торкаються саме питань використання реєстраторів розрахункових операцій (надалі - РРО), іншими словами – касових апаратів. Законодавцями було запропоновано розширити сферу їх застосування, а також, доповнити перелік РРО програмними, що дозволило б використання електронних чеків. Окрім того, було запропоновано підвищити відповідальність за порушення порядку використання РРО.

Не дивно, що цей закон викликав занепокоєність у бізнесу, оскільки споживачу було надано право ініціювання проведення перевірки продавця відносно можливості порушення ним порядку застосування РРО при купівлі товару на суму більше 100 грн. В тому випадку, якщо перевіркою буде встановлено факт наявності порушення з боку продавця – споживач отримує право компенсації за рахунок продавця 100% вартості товару.

Тобто, можна сказати, що товар буде отриманий споживачем безкоштовно. Наслідок – збільшення тиску на малий бізнес шляхом звернення споживачів до фіскальних органів з метою з'ясування чи мали місце порушення при проведенні розрахунку та появою у «фіскалів» законних підстав для проведення перевірки.

Як вказують спеціалісти АО «Альва Прайвесі», які здійснюють юридичний супровід бізнесу, зазначений Закон несе в собі доволі значні корупційні ризики, оскільки може використовуватись як конкурентами, так і споживачами задля «з'ясування стосунків».

Digitalization по-українськи: електронний чек

касовий апарат

Окрему увагу слід приділити введенню електронного чека шляхом установки програмних РРО, що будуть зареєстровані за допомогою електронного кабінету та матимуть змогу здійснювати передачу усієї необхідної документації в online-режимі. Ідея ніби новаторська та заслуговує на «життя», однак запровадження зазначеного механізму може зіткнутись з банальною технічною проблемою, а саме відсутністю Інтернет-покриття на значній території України.

Уявімо, що все ж таки Інтернет є, але програмний РРО просто «відмовився» працювати. В такому випадку протягом цього ж дня слід повідомити контролюючий орган, сервісний центр чи виробника програмного забезпечення. До моменту усунення несправності – проведення РРО не здійснюється. Якщо ж протягом часу зв'язок з сервером відсутній – дозволяється проводити розрах. операції, проте після поновлення зв'язку контролюючий орган повинен бути повідомлений про час та дату проведених в цей період розрах. операцій будь-якими засобами комунікації.

І це ще не всі правові новели, які чекають український бізнес у цьому році. Разом з командою Адвокатського об'єднання «Альва Прайвесі», яка надає юридичні послуги компаніям в Києві, триматимемо й надалі руку на пульсі.

Коли нововведення почнуть застосовуватися до платників єдиного податку?

Можемо Вас трохи заспокоїти. Дотримуючись принципу «поступовості», вищеописані нововведення будуть діяти не одразу.

При цьому особливий інтерес бізнесу полягає у введенні обов'язковості РРО саме для платників єдиного податку (надалі - ЄП):

  • Так, до 01.10.2020 р. нововведені норми у сфері РРО не будуть застосовуватись до платників ЄП ІІ-IV груп в незалежності від обраного ними виду діяльності, дохід яких не перевищує 1 млн. грн., за винятком реалізації: лікарських засобів, технічно складних товарів, що підлягають гарантійному ремонту, виробів медичного призначення, а також надання платних послуг в сфері охорони здоров'я.
  • З 01.10.2020 до 01.01.2021 – застосування реєстраторів стане обов'язковим для окремих платників ЄП ІІ-IV груп.
  • З 01.01.2021 застосування реєстраторів стане обов'язковим платниками ЄП ІІ-IV груп.

Більш детально про нововведення законів про РРО можна також почитати за посиланням https://biz.ligazakon.net/ua/analitycs/190250_do-chogo-gotuvatisya-fopam-golovn-novovvedennya-zakonv-pro-rro

Інші матеріали про юридичні аспекти ведення бізнесу, які можуть вас зацікавити:

З повагою - юристи юридичної компанії ALVA PRIVACY

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження