Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Анонімне опитування: Для нас важлива Ваша думка! Проголосуйте!

Чи доводилось Вам і з якої причини відмовлятися від юридичних послуг / допомоги адвоката?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
передача прав на об'єкти інтелектуальної власності

Передача прав на інтелектуальну власність

Право розпорядження - це невід'ємна частина права власності. Як відомо, розпоряджатися можна як матеріальними речами, так і майновими правами, в тому числі і на об'єкти інтелектуальної власності.

Повне або часткове відчуження прав на такі об'єкти оформляється договором про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності.

Якщо ж ви бажаєте здійснити тільки тимчасову передачу права користування, але одночасно з цим не втратити своє право власності, необхідно укласти відповідний ліцензійний договір. А зробити це правильно і з захистом ваших інтересів допоможе будь-який досвідчений фахівець компанії "Альва Прайвесі", надавши вам відповідні юридичні послуги високої якості.

Ліцензійний договір: передача авторських прав

Передача авторських прав шляхом складання ліцензійного договору - це дозвіл третім особам використовувати в ході своєї діяльності об'єкт, що належить вам, при цьому власником все одно залишаєтеся ви. У тексті документа зазначаються такі обов'язкові аспекти:

 • вид ліцензії;
 • конкретний перелік прав, що надаються (сфера застосування, територія, строки);
 • обсяг виплат за користування і деякі інші умови.

Ліцензійний договір укладається у письмовій формі, однак його посвідчення у нотаріуса не вимагається.

Передача права користування шляхом надання ліцензії

Законодавством передбачена специфіка передачі права користування інтелектуальною власністю, згідно з якою існують:

 1. Одинична ліцензія. В такому випадку право користування надається лише одному ліцензіату, при цьому ви також можете використовувати об'єкт інтелектуальної власності самостійно в цій же сфері.
 2. Виключна ліцензія. Свідчить про те, що передача авторського права здійснюється лише для одного ліцензіата, як і в першому випадку, проте істотною відмінністю є те, що в документі ви підтверджуєте той факт, що не будете використовувати об'єкт інтелектуальної власності зі своєї сторони у зазначеній галузі.
 3. Невиключна ліцензія. Вона складається в тому випадку, якщо ви після передачі прав користування хочете не тільки самостійно використовувати об'єкт інтелектуальної власності, а й передавати право використання і іншим ліцензіатам.

Досвідчені юристи юридичної фірми "Альва Прайвесі" допоможуть вам скласти документ так, щоб нормативні акти жодним чином не порушувалися, а, що найголовніше, ваші права в описуваних договірних відносинах були надійно захищені. Таким чином, в разі виникнення будь-якої спірної ситуації ви завжди опинитеся у вигідному становищі.

юридична фірма Альва Прайвесі

Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.

Наше місцезнаходження