Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Бенефіціарні власники

Бенефіціарні власники: зобов'язано надати відомості

28 квітня 2020 року набув чинності Закон України №361-IX, яким запроваджено обов'язок для юридичних осіб надати відомості про кінцевих контролерів, які здійснюють вирішальний вплив на прийняття рішень та розкрити структуру власності.

На виконання зазначеної вимоги надано три місяці, що починають діяти від дати набуття чинності нормативно-правових актів, якими будуть затверджені форми подання такої інформацій та форма подання відомостей про структуру компанії.

Юристи адвокатського об'єднання "ALVA PRIVACY" зазначають, що станом на день підготовки цього матеріалу Мінюстом України прийнято лише форму для подання відомостей про кінцевого бенефіціара. Станом на 30 травня 2020 року форма подання відомостей про структуру не прийнята.

Хто такі бенефіціарні власники?

Визначення поняттю бенефіціарний власник можна знайти у Законі України №361-IX, яким вказано, що це особи, які здійснюють вирішальний вплив та / або контроль за діяльністю компанії. Виділяють два види бенефіціарів:

  1. фізичні особи, які володіють ≥ 25% в статутному капіталі підприємства або таким самим розміром прав голосу та мають при цьому вирішальний вплив на прийняття остаточних рішень;
  2. фізичні особи, які формально не володіють такою кількістю прав в статутному капіталі або прав голосу, проте контролюють діяльність компанії.

За такими ознаками бенефіціарним власником в компанії може бути директор, голова правління або засновник компанії, тобто особа, яка має істотний вплив на роботу підприємства та прийняття ключових рішень.

Основні зміни щодо кінцевих контролерів

Проведені зміни в частині визначення бенефіціарів, пов'язані із посиленням механізмів контролю за фінансовими операціями та збільшенням відповідальності суб'єктів фінансового моніторингу. Крім того, законом №361-IX внесено таке:

кінцеві контролери

  • Виключено норму, якою раніше дозволялося юридичним особам додатково не надавати інформацію про кінцевого власника, якщо заснували таку юридичну особу виключно фізичні особи, які є її контролерами.
  • Для керівників (директорів) підприємств встановлено адміністративну відповідальність за порушення вимоги про обов'язкову подачу, своєчасну подачу інформації про кінцевого контролера, а також за відсутність такої особи або документів, якими підтверджується така інформація, у розмірі від 17000,00 до 51000,00 грн.
  • Інформація про контролера юридичної особи оновлюється компаніями протягом тридцяти днів з дня проведення відповідних змін.
  • Щороку підприємства протягом 14 днів з дати своєї реєстрації повинні подавати державному реєстратору документи, якими підтверджується інформація про кінцевого контролера юридичної особи.

Для оновлення інформації надано 3 місяці

З 28 квітня 2020 року інформація про особу або осіб, що здійснюють вирішальний вплив на прийняття рішень в компанії, подається разом із заявою про проведення реєстрації.

Для підприємств, що існують, для оновлення цих даних надано три місяці після того як буде затверджено форму про структуру власності. Тож тримайте руку на пульсі та вчасно подавайте державному реєстратору такі відомості для уникнення відповідальності за порушення вимог закону.

З повагою - адвокатська фірма АЛЬВА ПРАЙВЕСІ

Альва Прайвесі

 

Допомога адвоката, юридичні послуги, консультація юриста: в офісі, дистанційно, по телефону, онлайн, з виїздом до клієнта

facebook-logo

 

twitter-logo
логотип адвокатської фірми Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!