Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

судоустрій України

Зміни у сфері українського судоустрою

Судоустрій України - це така система судових установ, яка за допомогою правових документів забезпечує правосуддя на території всієї нашої держави.

28.02.2014 р. набув чинності Закон №769-VII, яким були внесені серйозні і принципові зміни до законодавства у сфері українського судоустрою і статусу наших суддів.

Зміни щодо обрання суддів

Суть цього документу полягає в запровадженні нової процедури контролю судової влади, зокрема, Закон №769-VII значно змінює процедуру обрання, призначення та звільнення суддів України. На сьогодні, повноваження щодо обрання суддів нашої держави безстроково – відносяться до компетенції Верховної Ради.

Крім того, прийняті зміни значно зменшили функції Вищої ради юстиції, замість неї тепер повноваження з призначення, а також відсторонення українських суддів з посад голів судів та їх заступників, належать Парламенту України.

Раніше, до набрання чинності Законом №769-VII, порядок призначення, а також звільнення суддів з адміністративних посад регламентувався Законом України «Про Вищу раду юстиції». Зараз цей порядок передбачено Регламентом нашого Парламенту, а з Закону «Про Вищу раду юстиції» ці норми були вилучені.

Важливо звернути увагу на те, що на сьогодні всі рішення Вищої ради юстиції повинні прийматися лише за наявності попередніх висновків профільного комітету ВРУ.

Нововведення закону

До цікавих нововведень можна також віднести й додаткові функції комітету Верховної Ради, який тепер приймає рішення про можливі рекомендації або про відмову в таких рекомендаціях щодо кандидатів на посади суддів, а також вносить всі ці рішення для розгляду їх Парламентом України.

Варто звернути увагу, що вищезазначені зміни були ініційовані нардепами України Махніцьким О.І. Лабунською А.В., Петренко П.Д. і Пишним А.Г.

Ці народні депутати вважають, що норми Закону №769-VII сприяють підвищенню рівня незалежності судової влади в суспільстві, зміцненню її авторитету, а також забезпеченню прав кожної людини на судовий захист неупередженим українським судом.

Чи так це, складно відповісти, адже тепер, по суті вся українська судова система підпорядкована єдиному органу законодавчої влади нашої країни - Верховній Раді. Тому питання про те, чи «на руку» вищезазначені зміни звичайним громадянам України, а також всій юридичній спільноті, у тому числі юристам, адвокатам та юридичним компаніям, - поки що залишається без однозначної відповіді.

Інші матеріали про судоустрій та судочинство, які можуть вас зацікавити:

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження