Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність
Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
044-502-81-16; +38-067-777-89-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • адвокатське об'єднання ALVA PRIVACY

Нові правила валютного регулювання та операцій - 2019

валютний контроль

У лютому цього року набере чинності новий закон, який регулює валютні операції в Україні. Що зміниться для бізнесу і фізичних осіб - читайте далі.

Виведення грошей за кордон

Раніше практично на будь-який чих був потрібен дозвіл Нацбанку. Починаючи з 7 лютого, буде дозволено все, що не буде безпосередньо заборонено. Наприклад, фіз. і юр. особи отримають можливість відкривати рахунки в банках інших країн, а також купувати акції іноземних компаній.

Також фізособи зможуть безперешкодно переводити на іноземні рахунки до 50 тис. євро на рік. З огляду на те, що для українських реалій це досить велика сума, то новація вельми приємна. Якщо ж рахунку немає, то за допомогою переказу можна перерахувати за кордон 4,7 тис. євро на рік - це в 10 разів більше, ніж було раніше.

Але найприємніше приготовлено для тих власників та керівників бізнесу, які залучають кошти з-за кордону. Їм більше не потрібно реєструвати іноземні кредити.

Купівля цінних металів

Сьогодні попит на банківські метали в Україні вельми невисокий. А все через обмеження на обсяги купівлі цінних металів. Починаючи з 7-го лютого, резиденти отримають можливість купувати щотижня банківські метали на суму до 150 тис. грн., що значно більше, ніж було раніше. Передбачається, що ця норма суттєво пожвавить попит на золото, срібло і платину, а також буде спонукати відкривати в цих металах депозити.

Придбання облігацій

Державні валютні облігації тепер буде купити значно простіше, а головне - менше втрачати на комісії. Купувати держоблігації могли фактично тільки банки від свого імені, виступаючи своєрідними посередниками, в той час як реальний покупець був від цього процесу відсторонений. Тепер же процес спроститься і стане дешевше для реального покупця. Експерти прогнозують, що це дасть державі можливість залучити значні кошти під вигідні відсотки.

Думка експертів

В цілому експерти сфери послуг для бізнесу позитивно оцінюють нововведення, зазначаючи істотну лібералізацію в сфері валютних операцій. Передбачається, що зміни дадуть новий поштовх українській економіці. Однак банкіри побоюються, що часу на підготовку було занадто мало, і на практиці відразу реалізувати норми закону буде дуже важко.

 

З повагою, ALVA PRIVACY Law Firm

logo
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.
©   2013 - 2020. Всі права захищені.
02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,
буд. 16-Г, блок А, поверх 8, к. А-65
Дзвоніть нам: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
facebook-logotwitter-logo