У лютому цього року набере чинності новий закон, який регулює валютні операції в Україні. Що зміниться для бізнесу і фізичних осіб - читайте далі.
Виведення грошей за кордон
Раніше практично на будь-який чих був потрібен дозвіл Нацбанку. Починаючи з 7 лютого, буде дозволено все, що не буде безпосередньо заборонено.
Наприклад, фіз. і юр. особи отримають можливість відкривати рахунки в банках інших країн, а також купувати акції іноземних компаній.
Також фізособи зможуть безперешкодно переводити на іноземні рахунки до 50 тис. євро на рік. З огляду на те, що для українських реалій це досить велика сума, то новація вельми приємна. Якщо ж рахунку немає, то за допомогою переказу можна перерахувати за кордон 4,7 тис. євро на рік - це в 10 разів більше, ніж було раніше.
Але найприємніше приготовлено для тих власників та керівників бізнесу, які залучають кошти з-за кордону. Їм більше не потрібно реєструвати іноземні кредити.
Купівля цінних металів
Сьогодні попит на банківські метали в Україні вельми невисокий. А все через обмеження на обсяги купівлі цінних металів. Починаючи з 7-го лютого, резиденти отримають можливість купувати щотижня банківські метали на суму до 150 тис. грн., що значно більше, ніж було раніше.
Передбачається, що ця норма суттєво пожвавить попит на золото, срібло і платину, а також буде спонукати відкривати в цих металах депозити.
Придбання облігацій
Державні валютні облігації тепер буде купити значно простіше, а головне - менше втрачати на комісії. Купувати держоблігації могли фактично тільки банки від свого імені, виступаючи своєрідними посередниками, в той час як реальний покупець був від цього процесу відсторонений.
Тепер же процес спроститься і стане дешевше для реального покупця. Експерти прогнозують, що це дасть державі можливість залучити значні кошти під вигідні відсотки.
Думка експертів
В цілому експерти сфери послуг для бізнесу позитивно оцінюють нововведення, зазначаючи істотну лібералізацію в сфері валютних операцій. Передбачається, що зміни дадуть новий поштовх українській економіці.
Однак банкіри побоюються, що часу на підготовку було занадто мало, і на практиці відразу реалізувати норми закону буде дуже важко.
З повагою - ALVA PRIVACY Law Firm