Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Вагітна на роботі

Чи буде вигідно приймати на роботу вагітних?

6 лютого 2014 року в парламенті був зареєстрований новий законопроект №4105, який може внести певні зміни у трудове законодавство.

Даний документ зобов'яже роботодавців скоротити тривалість робочого часу вагітних жінок на 1 годину. До того ж, незважаючи на зменшену кількість робочих годин, підприємці будуть зобов'язані залишити їм середній рівень заробітної плати.

Потрібно зазначити, що для реалізації такого права жінкам необхідно буде пред'являти медичні довідки, що підтверджують їх положення.

Зміни до Кодексу законів про працю щодо вагітності

Такий проект був ініційований нардепами VII скликання Біловол Олександром Миколайовичем, Поляченко Юрієм Володимировичем та Шипко Андрієм Федоровичем і він вносить зміни безпосередньо до Кодексу законів про працю України, а саме до статті 178.

Як зазначено в пояснювальній записці, скорочення тривалості робочого часу стосуватиметься всіх жінок без винятку, починаючи з моменту, коли вони стали на облік по вагітності. Крім того, таке скорочення стане не тільки правом майбутніх мам, а й прямим обов'язком підприємців.

Підприємці не хочуть оформляти на роботу вагітних жінок

Складно припустити, як саме прийняття такого законопроекту може вплинути на сучасний бізнес, але адвокати з трудових справ впевнено стверджують, що такі зміни значно ускладнять роботу і засновникам, і бізнесменам і навіть керівникам підприємств, які й без цього не так вже й охоче брали в свої компанії вагітних жінок.

Досить часто підприємці не хочуть оформляти до себе на роботу вагітну, так як у роботодавця у зв'язку з цим зростають всілякі витрати, причому продуктивність праці в цьому випадку, як правило, зменшується.

Наостанок, хочеться додати, що якщо органи законодавчої влади приймуть закон №4105, то він почне діяти з наступного дня після офіційного опублікування.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження