Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Анонімне опитування: Для нас важлива Ваша думка! Проголосуйте!

Чи доводилось Вам і з якої причини відмовлятися від юридичних послуг / допомоги адвоката?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
робота для юриста під час війни

Робота для юриста під час війни – дані Jooble

Повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, окупація цілих регіонів та інші виклики, з якими через війну зіштовхнулася країна, напряму вплинули на населення та на всі сфери життя. Значного впливу зазнав ринок праці, для якого, напевно, ці всі події стали найбільшим потрясінням з часів проголошення незалежності України.

Деякі підприємства залишилися на окупованих територіях, були зруйновані чи вимушені були згорнути свою діяльність. Мільйони біженців, переселенців були вимушені покинути свої домівки, свою постійну роботу, шукати вакансії у новій місцевості, а робота віддалено стала для багатьох людей чи не єдиним шансом для виживання.

Один із ключових викликів сьогодення – це зайнятість населення в умовах воєнного стану. Та якщо по деяким сферам достатньо багато пропозицій, то є напрямки, які поки не можуть відзначитися швидким відновленням ринку праці. Однією із цих сфер є юриспруденція. Фахівцям у сфері права виявилось чи не найскладніше знайти нову роботу, зазначають аналітики.

Стан ринку праці в сфері юриспруденції

Згідно зі статистичними даними сервісу Jooble.org на 11 жовтня 2022 року на порталі було розміщено 458 вакантних посад та 81349 резюме в сфері юриспруденції. Звісно, кількість пропозицій та запитів – це динамічний показник, але ситуація значно покращилась, порівняно із попередніми місяцями 2022 року.

Та, на жаль, порівняно із минулим роком, коли за даними ресурсу на 7 жовтня у сфері права було вакансій більш ніж вдвічі більше – 1105 пропозицій, ситуація суттєво гірше, ніж до війни. Експерти вказують, що незважаючи на те, що збільшення пропозицій від роботодавців поступово зростає, їх все ж не вистачає аби задовольнити попит. Та за прогнозами аналітиків ситуація все ж таки поступово стабілізується.

Попри статистичні показники співвідношення резюме та вакансій юристів, саме вони стали одними із найзатребуваніших фахівців від початку повномасштабного вторгнення РФ в нашу країну. На це вплинуло те, що населення зіштовхнулося з новими викликами: порушення прав людини невидимих до цього масштабів, пошкодження житла, нанесення шкоди здоров'ю людей та їх майну в умовах війни.

Всі ці виклики людям доводиться долати щодня, тому більшості з них необхідна професійна правова допомога. Сьогодні фахівці з юриспруденції та їх професійні знання, навички дійсно потрібні населенню нашої країни.

Де і як шукають роботу юристи під час війни?

 • Центр зайнятості. Перше, що необхідно зробити юристу – звернутися до Центру зайнятості. Це один із перших кроків, які треба зробити під час пошуку роботу. Адже в Центрі зайнятості зможуть допомогти оцінити можливості спеціаліста на ринку праці, знайти роботу, а також оформити грошову допомогу на час пошуку місця працевлаштування.
 • Work.ua. Цей портал вважається одним із найбільших сервісів з працевлаштування. Веб-ресурс користується популярністю, як серед роботодавців, так і серед фахівців, які знаходяться у пошуку роботи.
 • Robota.ua. Цей ресурс не поступається попередньому та користується великим попитом серед шукачів роботи та бізнесу. Працівники компанії часто публікують аналітику, новини ринку праці та добірки гарячих вакантних посад у різних сферах, в тому числі юриспруденції.
 • OLX Робота. Всім знайомий маркетплейс вже кілька років має розділ «робота» та активно розвиває цей напрямок.
 • «Єдиний портал вакансій». В вересні 2022 року запрацював новий український державний інтернет-ресурс, який дає можливість пошуку інформації щодо працевлаштування відповідно до сфери діяльності, регіону, очікуваного рівня зарплати тощо.
 • Jooble.org. Якісний портал для пошуку роботи, вакансій по всій Україні. Відрізняється полегшеним та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, яким просто та приємно працювати. Містить перевірені пропозиції на заміщення посад для юристів як напряму від великих підприємств, приватних фірм, відомих компаній, так і з інших ресурсів.

Інші матеріали про роботу юриста, зміни під час війни, які можуть вас зацікавити:

Автор: Юрист Юлія Воробйова.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження