Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Страхування пожежної безпеки
Страхування пожежної безпеки

Страхування допоможе уникнути перевірок пожежної безпеки

Нові правила протипожежного страхування передбачені в недавно зареєстрованому на сайті Верховної Ради України законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки».

Законопроект передбачає, що суб'єкти господарської діяльності абсолютно легально зможуть уникнути перевірок, оформивши протипожежне страхування. Реформування держ. контролю за дотриманням пожежної безпеки давно назріло, позитивно позначиться на інвестиційному кліматі, призведе до зменшення впливу з боку контролюючих органів і, відповідно - частоти перевірок бізнесу.

Вищеописаний порядок можна вважати абсолютно законним і безпечним способом «відкупитися» від перевірок пожежної безпеки, що як вважають адвокати, які займаються юридичним обслуговуванням підприємств, в свою чергу тільки позитивно позначиться на бізнес-середовищі в Україні.

Уникнути планових перевірок суб'єкти госп. діяльності зможуть за умови укладення договору добровільного страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна іншим особам або їх майну у зв'язку з небезпечною подією, що виникла на території або об'єкті нерухомості, що належать їм на праві власності, володіння або користування. Можливість скористатися таким правом отримають не всі, а тільки ті підприємці, у яких визначена середня або незначна ступінь ризику у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Внаслідок цього буде знижений контроль за бізнесом з боку держави, зменшиться кількість необґрунтованих приписів і штрафів, а така страховка буде покривати шкоду, яка може бути заподіяна в разі аварійної ситуації на підприємстві.

Передбачається, що планові перевірки суб'єктів з невеликим та середнім ступенем ризику (крім установ, організацій, підприємств держ. і комун. форми власності, об'єктів підвищеної небезпеки, госп. діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру), не проводяться в разі надання органу виконавчої влади, який виконує держ. нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, договору добровільного страхування цивільної відповідальності за шкоду, заподіяну довкіллю, здоров'ю або життю, а також майну третіх осіб, в результаті небезпечної події.

Підприємство не буде внесено в план перевірок на наступний період за умови повідомлення відповідного органу виконавчої влади про укладення такого договору до 01 жовтня поточного року.

Що стосується періоду звільнення бізнесу від планових перевірок, то його планують обмежити. Для суб'єктів, у яких буде визначений невеликий ступінь ризику, такий строк - не більше десяти років, а ось суб'єкти із середнім ступенем ризику зможуть звільнитися від візиту "контролерів" не більше, ніж на шість років.

Укладення договору страхування відповідальності буде здійснюватися на підставі заяви від підприємця і акту оцінки його території та/або об'єкту нерухомості на відповідність вимогам (нормам) пожежної безпеки. Типова форма договору, заяви і акту будуть затверджені Нац. комісією, що здійснює держ. регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з уповноваженим органом влади, який здійснює держ. нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Інші матеріали про страхування, які можуть вас зацікавити:

З повагою - ALVA PRIVACY Law Firm

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження