адвокатське об'єднання Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність
Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613;
044-502-81-16; +38-067-777-89-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • адвокатська компанія
  • Публікації
  • Ухвалення нового трудового кодексу України. Що чекає бізнес?

Ухвалення нового трудового кодексу України. Що чекає бізнес?

новий КЗпП для бізнесу

Ні для кого не секрет, що трудове законодавство України застаріло і абсолютно не відповідає сьогоднішнім реаліям. Дісталася нам законодавча база в сфері трудових відносин в спадок ще з часів радянського режиму і планової економіки.

Так, багато роботодавців - наших клієнтів в рамках абонентського юридичного обслуговування підприємства часто задають нашим юристам питання правильності оформлення працівників з можливістю організації їх роботи (так назвемо це) "віддалено" або "з будинку" або ж правильності оформлення відносин при "аутстафінгу".

Кінець 2019 - крайній термін прийняття нового КЗпП

На зустрічі з Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України глава держави поставив дедлайн, визначивши як пріоритетним ухвалення нового Кодексу законів про працю до 01 січня 2020 року.

Йдеться про доопрацювання існуючого законопроекту і прийняття закону загалом. Останній законопроект, нагадаємо, був зареєстрований в парламенті ще в 2014 році і протягом майже 5 років так і не був прийнятий.

Коротко про новації для бізнесу

трудовий кодекс

  • Збільшення оплачуваної відпустки до 28 днів, що на 4 дні більше, ніж передбачено чинним трудовим кодексом. Такі зміни цілком відповідають європейській практиці. Наприклад, щорічна відпустка в Італії становить 31 день, а в Ісландії працівникам гарантовані 34 дня відпустки.
  • У відпустку без збереження зарплати можна буде йти на період до 3 місяців, зараз же цей термін становить до 15 днів.
  • Можливість легальної співпраці з працівником в рамках трудових правовідносин на принципах віддаленого виконання трудових обов'язків. Нарешті ми відходимо від радянських принципів відпрацювання певної кількості часу і переходимо до методів продуктивного виконання поставлених завдань незалежно від місця роботи.
  • Розширення списку підстав для звільнення співробітника. Так, наприклад, додали такі причини як "незадовільний стан здоров'я", "розголошення комерційної або службової таємниці".
  • Збільшені гарантії для вагітних жінок. Так, за жінкою в положенні на період проходження медичного огляду зберігається середній заробіток, а також таких жінок заборонено приймати на роботу на умовах проходження випробувального терміну.

Перспектива змін і прийняття трудового кодексу

Звичайно ж розраховувати на те, що всі вищезгадані зміни будуть імплементовані, не варто. Оскільки цей проект трудового кодексу розроблявся попереднім скликанням ВР України в реаліях 2014-2017 років.

На сьогоднішній, 2019 рік, варто переглянути підходи і принципи, закладені в існуючій редакції кодексу про працю. Наші юристи з трудових питань будуть тримати руку на пульсі і аналізувати зміни по мірі їх розміщення на сайті ВРУ.

З повагою - адвокатське об'єднання АЛЬВА ПРАЙВЕСІ

адвокатська фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.
©   2013 - 2021. Всі права захищені.
02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,
буд. 16-Г, блок А, поверх 8, к. А-65
Дзвоніть нам: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613;
044-502-81-16,   +38-067-777-89-01
e-mail: info@alvaprivacy.ua