Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

криптовалюта

Як розраховується вартість криптовалюти і чому так важлива капіталізація?

Крипторинок може бути складним та ризикованим для трейдерів-початківців, які відслідковують курс криптовалют в реальному часі і діють на емоціях. Перед вибором цифрових монет для інвестицій та біржі для торгівлі необхідно вивчити всі доступні матеріали щодо криптоіндустрії. Обравши відповідні сервіси для зручного та простого моніторингу крипти, ви зможете ще грамотніше спланувати свою торгову стратегію.

І якщо спочатку вам все це здається складним процесом, то насправді трохи теорії та практики допоможуть вийти на бажаний заробіток. Щоб розуміти, як і з яких причин змінюється вартість криптоактивів, варто спочатку звернути увагу на ринкову капіталізацію.

Важливість капіталізації крипторинка

Інвестори в оцінці цифрових валют орієнтуються на декілька параметрів, щоб спрогнозувати ціну у довгостроковій перспективі. Найчастіше на рішення про купівлю будь-якої криптовалюти впливає її капіталізація. Ринкова капіталізація відповідає за вартість компанії на відкритому ринку та її перспективність у майбутньому. Іншими словами, це простий, але ефективний показник вартості певної компанії чи цілої галузі. На підставі ринкової капіталізації можна грамотно підходити до своїх інвестицій.

Капіталізація криптовалют застосовується для того, щоб встановити ціну криптоактиву та зрозуміти його можливості у ширшій перспективі. Але варто враховувати, що цей параметр відрізняється від загальної ринкової вартості крипти, яка в свою чергу потрібна для визначення, на якому рівні розташовані цифрові валюти по відношенню до інших секторів економіки. Інвестори поділилися на дві категорії:

  1. Перші впевнені, що показник ринкової капіталізації є важливим.
  2. Другі – що він не дає точної оцінки вартості монети.

Незважаючи на це, ця характеристика залишається значущою, тому вимагає аналізу у поєднанні з іншими параметрами.

Загальна капіталізація криптовалют

Під цим терміном мається на увазі загальна вартість усіх криптоактивів на сьогодні. Дізнатись її можна на інформаційних сайтах, на яких надаються дані в режимі реального часу. Приклад популярного сервісу – CoinMarketCap. На аналогічних ресурсах ви також знайдете середньоринкову ціну всіх криптомонет, їхню капіталізацію, вартість ринку. Але важливо враховувати, що це не зовсім точний показник, оскільки він включає в себе кількість всіх згенерованих коїнів та токенів, а не реальний оборот на біржах, як це відбувається з цінними паперами.

Якщо розглядати, що таке капіталізація Біткоіна, варто розуміти, що величезна частина BTC втрачена на різних носіях. При цьому досі невідома доля 1 млн. біткоїнів, які належать Сатоші Накамото. Є дві ключові характеристики, які безпосередньо впливають на капіталізацію крипти:

  1. Емісія – кількість випущених монет.
  2. Їх курс.

У багатьох популярних цифрових активів емісія зростає внаслідок майнінгу: по мірі того, як користувачі добувають нову крипту, її кількість поступово збільшується. Крім цього, на показник впливає вартість криптовалюти. А остання у свою чергу змінюється на підставі попиту, який залежить від кількох критеріїв: поведінка великих трейдерів, регулювання урядами великих держав, новини про відомі криптобіржі.

На що впливає капіталізація?

Плануючи купівлю чи продаж криптовалюти, важливо відстежувати ринкову капіталізацію. Вона відбиває приливи і відливи всієї криптоіндустрії. Корисним буде вміння відрізняти поточну капіталізацію від роздвоєної, яка показує показник у майбутньому. Обсяг загальної капіталізації зменшує волатильність курсу. Щоб вплинути на ціну того ж Біткоіна, потрібно буде продати монет на сотні мільйонів доларів. А ось із маленькими криптовалютами це зробити легше. Тому переважно саме невідомі криптоактиви можуть дорожчати на 80% за кілька годин.

Від рівня капіталізації залежить і впізнаваність крипти. Цифрові монети, які входять до десятки найкращих за цим параметром, найчастіше з'являються у згадках ЗМІ. Але паралельно необхідно враховувати інші характеристики. Брати на себе фінансові зобов'язання рекомендується лише після вивчення всіх аспектів крипторинка.

Від чого залежить ціна криптовалют?

  • Перший і найважливіший чинник – співвідношення попиту та пропозиції. Курс підвищується, коли зростає попит на певний актив. Правило діє і у зворотний бік: якщо попит падає, то й котирування обвалюються, що робить крипту в цей момент привабливою для потенційного інвестора. Наприклад, можна закуповувати монети під час ведмежого ринку криптовалют – це коли відбувається падіння цін.
  • Вартість цифрових валют може різко змінитися, але з часом обсяг транзакцій якоїсь крипти може зрости, при цьому паралельно волатильність продовжить знижуватися. Необхідно пам'ятати про ймовірність значної корекції ціни. Кожен користувач самостійно ухвалює рішення після оцінки всіх ризиків.
  • У довгостроковій перспективі курс визначається різними факторами, включаючи масове впровадження та реальну вартість, яку криптоактиви привносять у щоденне життя. Критичний показник - уряди та центробанки, які або приймають нову технологію, або борються з нею. Також важливі критерії – безпека та зручність користування. Тільки це дозволить використовувати криптомонети як і фіатні кошти.

Чому потрібно відслідковувати котирування криптовалют?

Сьогодні є тисячі різних цифрових активів, операції з якими можна здійснювати на спеціалізованих платформах для криптовалют. Деякі монети відомі більшості користувачів, інші – незнайомі навіть фахівцям. На перший погляд здається, що тоді і моніторити маловідому крипту не потрібно. Але суть крипторинка побудована на тому, що невідома нікому цифрова валюта може несподівано зрости в ціні, принісши прибуток тому гравцю, який відстежував її та вчасно інвестував.

На відміну від фіату, криптовалюти демонструють високу волатильність: за день вартість може коливатися на рівні 20-30%. Завдяки цьому добре заробити можна навіть з одного вдалого правочину, укладеного в потрібний час. Таке з вами може статися лише в тому випадку, якщо ви стежите за актуальними даними, включаючи зміну котирувань та трендів. Для цього рекомендується використовувати криптобіржу, на якій ви зазвичай працюєте. Якщо ви ще не визначилися з торговим майданчиком, можна розглянути одну з найбільших у Європі криптовалютних бірж WhiteBIT.

Курс крипти, на відміну від фіатних грошей, базується на децентралізованій системі, в якій не передбачено єдиного емітента. А це означає, що ніхто крім власників криптоактивів не зможе впливати на стан криптовалюти. Завдяки цьому цифрові активи виступають чудовим спекулятивним інструментом, основою якого стає біржова гра.

Інші матеріали про криптовалюту, які можуть вас зацікавити:

Автор: Адвокат Тетяна Шапошнікова.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження