Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Анонімне опитування: Для нас важлива Ваша думка! Проголосуйте!

Чи доводилось Вам і з якої причини відмовлятися від юридичних послуг / допомоги адвоката?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
держзакупівлі prozorro

Як проводяться держзакупівлі: електронні торги

З 2016 року державні тендери в Україні проводяться за допомогою електронного майданчика PROZORRO, головною метою якого є забезпечення прозорої процедури закупівлі товарів і послуг. Сама по собі платформа функціонує як сховище даних про всі оголошені та проведені публічні тендери в Україні.

Основний інструментарій у вигляді можливості розмістити оголошення, подати цінову пропозицію і забезпечити проведення закупівлі передано акредитованим торговим майданчикам, що відрізняються між собою набором сервісних можливостей.

У даній статті юрист - господарник розповість про те, які є етапи проведення торгів, які є можливі ризики, а також на що варто звернути особливу увагу учасникам.

Етапи проведення тендеру

Інформація про оголошені тендери на закупівлю товарів, послуг або робіт, умови їх проведення знаходиться у відкритому доступі для всіх бажаючих ознайомитися з процедурою або прийняти в ній участь. Ознайомитися з оголошеними торгами можна на багатьох різних торгових майданчиках, але при цьому відзначимо, що, наприклад, держзакупівлі через платформу Української Універсальної Біржі будуть зручними і функціональними. Сайт закриває потреби учасника не тільки якісно відбудованим функціоналом, але й аналітичним сервісом, а також можливістю безкоштовного супроводу участі в державних закупівлях менеджерами зазначеної біржі.

Умовно весь процес участі в торгах можна поділити на такі етапи:

 1. Реєстрація на платформі і пошук активних тендерів. Створення профілю учасника шляхом заповнення реєстраційних форм відкриває доступ до функціоналу майданчиків, що дозволяє за допомогою системи фільтрів знайти цікаві держзакупівлі.
 2. Подача цінової пропозиції. Етап торгів, що складається з такого: розміщення уточнюючих питань щодо умов держзакупівлі, вказівка пропозицій про коригування тендерної документації замовника, завантаження на майданчик документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам і вказівка ціни пропозиції.
 3. Аукціон. Спосіб визначення кращої пропозиції залежить від держзакупівлі. Так, Законом України «Про державні закупівлі» визначено такі види: допорогові і так звані «надпорогові». Надпорогові проводяться у формі відкритих торгів, конкурентного діалогу, переговорної процедури.
 4. Конкурентний відбір і укладення договору. Вивчення замовником документації учасників і оголошення єдиного переможця з наступним укладенням з ним договору.

На що потрібно звернути увагу при виборі тендеру?

Здійснюючи моніторинг розміщених на торговому майданчику тендерів, слід уважно вивчити тендерну документацію замовника не тільки на предмет її відповідності закону, але й в контексті можливості виконати зобов'язання, передбачені нею. Приділіть особливу увагу таким умовам:

 • Забезпечення цінової пропозиції. Чи є умовою доступу до торгів внесення банківської гарантії, який її розмір і умови повернення.
 • Кваліфікаційні вимоги до учасника. Наприклад, чи потрібно підтверджувати досвід виконання подібних зобов'язань, наявність матеріально-технічної бази, інших вимог.
 • Права, обов'язки сторін. Відповідальність за невиконання договору. Як правило, при вході в процедуру слід розуміти, що текст договору викладено замовником так, що його відповідальність мінімальна, а учасників - максимальна. Тому визначте, що вас чекає в разі порушення зобов'язань.
 • Порядок внесення забезпечення договору і умови його повернення. Однією з гарантій виконання для замовника часто виступає внесення грошових коштів в розмірі не більше 5% від вартості договору.

Важливим етапом в боротьбі з тіньовими тендерами і корупцією стало проведення держзакупівель у формі електронних торгів через систему PROZORRO. Для участі в торгах на ринку можна знайти безліч майданчиків, але все ж варто повторно відзначити професійний сервіс Української Універсальної Біржі.

Ця торгова платформа має ряд переваг, серед яких: зручний інтерфейс, якісна технічна підтримка, система «розумних» фільтрів і підписки на цікаві категорії державних закупівель, супровід участі менеджерами. Тому вибирайте кращих у своїй справі і перемагайте з легкістю!

Автор: Адвокат Ілля Шапошніков.

Дата публікації: 28.07.2021 р.

юридична фірма Альва Прайвесі

Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.

Наше місцезнаходження