адвокатське об'єднання Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність
Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613;
044-502-81-16; +38-067-777-89-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • адвокатська компанія
  • Публікації
  • Держфінмоніторинг: як бути адвокатам і бухгалтерам?

Держфінмоніторинг: як бути адвокатам і бухгалтерам?

Держфінмоніторинг

Останнім часом в електронних ЗМІ з'являються повідомлення про те, що незабаром адвокатів і бухгалтерів зобов'яжуть інформувати регулятор про всі підозрілі фіноперації їх клієнтів. Пов'язано це, мовляв, з тим, що незабаром набере чинності нова редакція закону про боротьбу з легалізацією злочинних доходів (закон від 14.10.2014 року № 1702-VII). Але подібні твердження помилкові, оскільки норми, що регулюють дані правовідносини, в нинішній і новій редакціях законодавчих актів майже не змінилися. Про це йдеться і в роз'ясненнях Мінфіну.

Адвокати і бухгалтери - спеціальні суб'єкти фінмоніторингу

У міністерстві зазначили, що адвокати та бухгалтери вважаються спеціальними суб'єктами фінмоніторингу ще з часів 2010 року. І вже з того часу вони зобов'язані інформувати контролюючий орган про операції клієнтів, які викликають підозру, та надавати інформацію на його запити. Проте, як тепер, так і в майбутньому, це стосується лише випадків, коли адвокати або бухгалтери здійснюють фінансові операції за дорученням клієнта. Зокрема, якщо вони в інтересах клієнта здійснюють операції з купівлі-продажу нерухомості, управління активами, банківськими рахунками, цінними паперами, займаються створенням або купівлею-продажем юросіб та ін.

Адвокатська і професійна таємниця

При цьому варто зазначити, що згадані спеціальні суб'єкти моніторингу можуть не інформувати Держфінмоніторинг про підозрілі операції, якщо інформація отримана в ході здійснення професійної діяльності, і вона захищається адвокатською або професійною таємницею, а також, коли суб'єкт моніторингу захищає клієнта в судових інстанціях або веде справи з врегулювання суперечок в досудовому порядку.

Тому, зокрема адвокати, на нашу думку, у зв'язку з новими законодавчими ініціативами не повинні нікуди повідомляти ні про які операції свого клієнта, враховуючи, що вони зобов'язані дотримуватися адвокатської таємниці.

Нагадаємо, що одними з основних принципів діяльності адвокатського об'єднання «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ» є конфіденційність, неухильне дотримання правил адвокатської етики, превалювання інтересів клієнта над власними інтересами об'єднання.

адвокатська фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.
©   2013 - 2021. Всі права захищені.
02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,
буд. 16-Г, блок А, поверх 8, к. А-65
Дзвоніть нам: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613;
044-502-81-16,   +38-067-777-89-01
e-mail: info@alvaprivacy.ua