Адвокати та бухгалтери будуть інформувати Держфінмоніторинг? — ALVA PRIVACY
Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об’єднання
Досвід, якість, конфіденційність
офіс: +38 (067) 777-89-01
моб.: +38 (066) 784-99-72
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • юридичні послуги Київ
    Ми знайдемо оптимальний шлях вирішення проблем, мінімізуючи Ваші витрати
  • юридична компанія, фірма, Київ - адвокатське об'єднання
    Досвід, якість, конфіденційність
  • адвокат, юрист, послуги, Київ
    Перемога любить старанність (підготовку)

Адвокати та бухгалтери будуть інформувати Держфінмоніторинг?

Держфінмоніторинг

Останнім часом в електронних ЗМІ з'являються повідомлення про те, що незабаром адвокатів і бухгалтерів зобов'яжуть інформувати регулятор про всі підозрілі фіноперації їх клієнтів. Пов'язано це, мовляв, з тим, що незабаром набере чинності нова редакція закону про боротьбу з легалізацією злочинних доходів (закон від 14.10.2014 року № 1702-VII). Але подібні твердження помилкові, оскільки норми, що регулюють дані правовідносини, в нинішній і новій редакціях законодавчих актів майже не змінилися. Про це йдеться і в роз'ясненнях Мінфіну.

У міністерстві зазначили, що адвокати та бухгалтери вважаються спеціальними суб'єктами фінмоніторингу ще з часів 2010 року. І вже з того часу вони зобов'язані інформувати контролюючий орган про операції клієнтів, які викликають підозру, та надавати інформацію на його запити. Проте, як тепер, так і в майбутньому, це стосується лише випадків, коли адвокати або бухгалтери здійснюють фінансові операції за дорученням клієнта. Зокрема, якщо вони в інтересах клієнта здійснюють операції з купівлі-продажу нерухомості, управління активами, банківськими рахунками, цінними паперами, займаються створенням або купівлею-продажем юросіб та ін.

При цьому варто зазначити, що згадані спеціальні суб'єкти моніторингу можуть не інформувати Держфінмоніторинг про підозрілі операції, якщо інформація отримана в ході здійснення професійної діяльності, і вона захищається адвокатською або професійною таємницею, а також, коли суб'єкт моніторингу захищає клієнта в судових інстанціях або веде справи з врегулювання суперечок в досудовому порядку.

Тому, зокрема адвокати, на нашу думку, у зв'язку з новими законодавчими ініціативами не повинні нікуди повідомляти ні про які операції свого клієнта, враховуючи, що вони зобов'язані дотримуватися адвокатської таємниці.

Нагадаємо, що одними з основних принципів діяльності Адвокатського об'єднання «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ» є конфіденційність, неухильне дотримання правил адвокатської етики, превалювання інтересів клієнта над власними інтересами об'єднання.

 

logo
Альва Прайвесі
Адвокатське об’єднання
Досвід, якість, конфіденційність
02095, м. Київ, вул. Срібнокільська, буд. 1, оф. 251
(067) 777-89-01; (096) 599-50-95; (066) 784-99-72