Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

скільки коштують послуги адвоката

Чому послуги адвоката не можуть коштувати дешево?

Вартість послуг адвоката досить суб'єктивна річ, адже ніяких конкретних централізовано прийнятих прайсів наразі на адвокатську роботу не існує. В наш час кожен спеціаліст самостійно та індивідуально оцінює вартість своєї роботи.

Ціни на послуги цих професіоналів досить різняться. Адже всі юридичні послуги загалом характеризуються високим ступенем індивідуалізації, тому питання вартості адвокатської допомоги вирішується з кожним клієнтом окремо, з урахуванням значної кількості факторів.

Фактори, що впливають на ціноутворення вартості послуг адвоката

Кожен, хто звертається за професійною адвокатською допомогою і бажає отримати її якісною, має розуміти – ці послуги не можуть коштувати дешево. І на це впливає багато різних нюансів. На відміну від юридичної діяльності загалом, адвокатська діяльність має певну специфіку, яка впливає на формування ціни.

Грошова оцінка адвокатської роботи, тобто розмір гонорару адвоката, в кожному конкретному випадку розраховується окремо – в індивідуальному порядку. Зазвичай, це не регламентується законодавчо, не розраховується із окладів, ставок тощо. Але ринкова вартість послуг, розмір гонорару того чи іншого спеціаліста в сфері адвокатури не береться з нікуди, вони складаються із 5 ключових факторів, які напряму впливають на ціноутворення адвокатської роботи.

Які чинники впливають на кінцеву вартість послуг?

Розглянемо докладніше чинники, котрі впливають на кінцеву вартість послуг цих спеціалістів сфери юриспруденції:

  1. Освіта. Насправді отримання професії в юриспруденції – це довгий, кропіткий шлях. Звісно, він починається із якісної освіти, адже знання законодавства, права напряму впливають на подальшу професійну діяльність спеціаліста.
  2. Практика. У роботі адвоката важлива саме практика. Тут береться до уваги все: в яких справах він приймає участь, які питання вирішує, які судові засідання відвідує, з якими колегами спілкується, які джерела інформації обирає спеціаліст, яким чином він її отримує тощо. Чим більше у юриста усвідомленої, глибокої практики, тим вища буде його капіталізація.
  3. Додаткова освіта. Тут важливі додаткова освіта, додаткові компетенції. Адвокатська діяльність передбачає постійний розвиток та підвищення кваліфікації юриста. Також важливі додаткові особистісні уміння, наприклад, переговорні. Тому, зазвичай, адвокати періодично проходять різні тренінги, котрі допомагають підвищувати рівень компетенції, своєї функціональної діяльності.
  4. Обсяг та складність справи. Звісно оцінка праці цього спеціаліста залежить від обсягу та складності тієї чи іншої справи. Так, вартість усної консультації буде значно нижча, ніж ціна підготовки письмового юридичного висновку, а вирішення спору між сусідами буде значно легшим, ніж супровід та виграш складної об'ємної господарської справи зі спору між комерційними суб'єктами.
  5. Ресурси професіонала. Публічність, медійність та наявність зв'язків у адвоката також можуть підвищувати його статус, і відповідно підвищувати кошторис його трудової професійної діяльності. Також на кінцеву ціну суттєво впливають витрати на рекламні кампанії, піар (так-так без цього ніяк).

Ціна на якісні юридичні послуги не може бути дешевою!

А от наявність своєї команди юристів або ж спільна робота з іншими адвокатами та юристами може як підвищувати кінцеву вартість правової допомоги, так і навпаки – зменшувати ціну юридичних послуг для клієнта. У цьому випадку все залежить від організації та управління у такій команді.

У правовій роботі юриста професійна якість майже завжди досягається великими витратами часу навіть для досвідчених спеціалістів. Все перераховане вище свідчить – якісні послуги адвоката не можуть коштувати дешево. Оскільки саме він складає різні процесуальні документи, позовні заяви, бере безпосередню участь у розгляді справи в суді. Від його професіоналізму, знань, практичних навичок, умінь та навіть життєвого досвіду напряму залежить успіх вашої справи!

Автор: Адвокат Тетяна Шапошнікова.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження