Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

документи на розлучення

Як прискорити судовий процес розірвання шлюбу?

Для того, щоб створити сім'ю, де панує атмосфера любові й турботи відносно всіх членів родини необхідні бажання і зусилля кожного, як дружини, так і чоловіка. На жаль, інколи в сім'ї трапляються непорозуміння, суперечки, які в решті можуть призвести до фактичного припинення шлюбних відносин. У такому випадку подружжя перестає проживати разом, вони не ведуть спільний побут і фактично сім'я розпадається.

Однак, не зважаючи на припинення стосунків, юридично сім'я продовжує існувати, а чоловік і жінка зберігають набір прав та обов'язків подружжя, який визначений для одружених громадян законодавством. Наприклад, майно, яке вони набувають, навіть проживаючи окремо, вважатиметься спільною сумісною власністю.

Крім того, фактично припинивши шлюбні стосунки, кожен із подружжя може знову зустріти кохану людину, з якою також виникне бажання одружитися. А тому рано чи пізно постане питання: що і як вчинити із попереднім шлюбом?

Способи розірвання шлюбу

Приймаючи рішення про розірвання шлюбу, необхідно врахувати чимало факторів і правильно обрати яким чином припинити шлюбні стосунки з юридичної точки зору: як зазначає адвокат Альва Прайвесі з розлучення, в Україні існує два шляхи розірвання шлюбу:

  1. перший – це звернення пари за розлученням до органів РАЦС;
  2. другий – шляхом подання одним з подружжя позову до суду.

Розірвати шлюб шляхом подання заяви до органів РАЦС можна тим подружнім парам, які не мають неповнолітніх дітей, у них відсутні спори про майно і вони розривають шлюб за взаємним бажанням.

В інших випадках розірвати шлюб можливо лише через суд. Однак, нерідко трапляється, що після подачі позову до суду, процес розгляду справи затягується на тривалий час і ви не знаєте як вплинути на ситуацію.

Причини затягування судового розгляду

Є декілька основних причин чому процес розірвання шлюбу в судовому порядку затягується.

Неправильно підготовлена позовна заява

позов про розірвання шлюбу

Процесуальним законодавством встановлені вимоги до позову і особи, які звертаються до суду, повинні їх дотримуватися. У разі їх порушення суд може залишити позовну заяву без руху.

Це одна із перших проблем, з якою можна зіштовхнутися ще до відкриття провадження по справі про розлучення. Залишення позову без руху може збільшити період розгляду справи на 1-2 місяці (в залежності від завантаження судді).

Щоб уникнути зазначеної проблеми, як доводить судова практика адвокатів Альва Прайвесі, потрібно заздалегідь правильно скласти ґрунтовний позов й підготувати додатки до нього відповідно до вимог закону, правильно визначити суд, який буде розглядати справу, та обов'язково сплатити судовий збір у відповідному розмірі.

Якщо ж вже склалася неприємна ситуація та ухвалою суду було залишено позов без руху, потрібно своєчасно виправити зазначені судом помилки, оскільки у протилежному випадку доведеться заново подавати позов, що додатково затягне процес розлучення ще на декілька місяців.

Відсутність реакції на позов зі сторони відповідача

Після відкриття провадження по справі суд направляє ухвалу та позов іншому з подружжя. Якщо відповідач по справі не буде отримувати листи із суду, не реагуватиме на позов жодним чином, то суд, очікуючи дій зі сторони відповідача, може відкладати момент прийняття рішення на деякий час.

відзив щодо розлучення

Так, на практиці в одному із київських районних судів процес розлучення тривав більше ніж пів року саме через відсутність реакції відповідача.

Якщо обидва подружжя бажають розірвати шлюб, то найкращим варіантом буде направити суду відзив на позов, у якому відповідач визнає вимоги іншого з подружжя й погодиться із розлученням, – за словами юриста Альва Прайвесі з сімейних спорів такий відзив значно прискорить процес розлучення.

Зазвичай, якщо обидві сторони виявили згоду на розлучення в суді й виклали її у відповідній процесуальній формі, то судове рішення може бути ухвалено й за місяць.

Поради юриста: як прискорити процес розлучення

Ось ще декілька порад від наших правників, які допоможуть позитивно вплинути на тривалість судового процесу про розірвання шлюбу:

  • Слідкуйте за кореспонденцією, яка надходить на вашу поштову або електронну адресу, отримуйте її та своєчасно реагуйте на важливі листи.
  • Якщо ваша справа довго не розглядається, спілкуйтеся час від часу із помічником або секретарем судді, запитуйте стан розгляду справи (номери телефонів можна знайти на веб-сайтах судів). У такому разі про вашу справу ніхто не забуде і з часом суд вчинить відповідні процесуальні дії.
  • Так, в одній судовій справі у столичному районному суді суддя тривалий час не відкривав провадження по справі й не призначав її до розгляду, але завдяки наполегливому спілкуванню юристів ALVA PRIVACY з його помічником суддя все-таки призначив судове засідання на найближчий час.
  • Обов'язково вказуйте достовірну інформацію про місце проживання відповідача, його номер телефону та електронну пошту. Не буде зайвим також самостійно проінформувати відповідача про наявність такої судової справи. Так інший з подружжя очікуватиме надходження кореспонденції й зможе вчасно відреагувати на судовий процес.
  • Для того, щоб правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу, вказавши в ній всю необхідну інформацію, радимо звертатися за правовою допомогою до кваліфікованого адвоката. А в адвокатській компанії Альва Прайвесі ви можете дізнатися більш детальну інформацію про процес розірвання шлюбу, скільки коштує подати на розлучення та відповідно отримати допомогу юриста в таких справах.

Інші матеріали про розірвання шлюбу, які можуть вас зацікавити:

Автор: Адвокат Тетяна Шапошнікова.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження