Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Позовна заява про розлучення

Нижче для прикладу юристами наводиться зразок (шаблон, форма) позовної заяви до суду про розірвання шлюбу (розлучення). Звертаємо Вашу увагу на те, що актуальність цієї форми не гарантується. Для складання правильної заяви про розірвання шлюбу зверніться будь ласка до кваліфікованого адвоката з розлучення.

Форма (зразок, шаблон)

___________________ районний суд міста _______

Адреса: ____________________________________

Позивач:

__________________________________________

Адреса: ________________________________

засоби зв'язку:

Відповідач:

__________________________________________

Адреса: ________________________________

засоби зв'язку:

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу

_____ грудня 1996 року між мною, _________________________ (далі – «Позивач») та _________________ (далі – «Відповідач») було укладено шлюб, зареєстрований Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з державним Центром розвитку сім'ї, про що складено відповідний актовий запис та видано свідоцтво про шлюб серія ________________ (копія додається).

Прізвище після реєстрації шлюбу чоловіка – _______________ та дружини – _____________.

Під час шлюбу у подружжя народилась дитина: донька ________________________ _______________ року народження (копія свідоцтва про народження додається).

Вже тривалий час ми з Відповідачем не можемо знайти порозуміння, внаслідок психологічної несумісності. Через геть різні погляди на сімейне життя та життєвий устрій між нами виникали непорозуміння. Внаслідок цих подій мною втрачено довіру та почуття любові до Відповідача, що унеможливлює наше подальше спільне життя як подружжя.

З огляду на перелічені вище обставини, ми з Відповідачем вже з липня 2022 року спільно не проживаєм та відповідно припинили вести спільне господарство та спільний бюджет. Відтак, фактично шлюб припинено вже понад рік тому. Станом на сьогодні цей шлюб носить суто формальний характер, а примирення є неможливим.

Відповідно до ст. 24 Сімейного кодексу України (далі – «СК України») шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином, відсутність почуття взаємної любові, поваги, взаємодопомоги, злагоди та можливості підтримувати нормальну атмосферу в сім'ї на дружніх засадах є причиною вважати, що збереження цього шлюбу неможливе та суперечить моїм інтересам та інтересам нашого неповнолітнього сина.

Збереження шлюбу за відсутності згоди хоча б одного з подружжя також суперечить його інтересам виходячи з положень ст. 24 СК України.

Згідно з ч. 2 ст. 104 та ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання, в тому числі за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 СК України.

Підстави, які б перешкоджали звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, передбачених ст. 110 СК України, зокрема, вагітність або ж недосягнення дітьми одного року, - відсутні.

На даний час спору щодо місця проживання дитини не має. Дитина проживає та надалі буде проживати разом з матір'ю.

Враховуючи вищенаведене, та на підставі ст. ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, ст. ст. 4, 27, 175, 177, 184 Цивільного процесуального кодексу України, звертаюсь до суду та, –

ПРОШУ:

Розірвати шлюб між мною та ________________________, зареєстрований _______________ Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з державним Центром розвитку сім'ї, про що складено відповідний актовий запис та видано свідоцтво про шлюб _________________.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про шлюб серія ______ № ______________ (оригінал знаходиться у ______________).
  2. Засвідчена копія свідоцтва про народження серія _____ № _______________ (оригінал знаходиться у ___________________).
  3. Засвідчена копія паспорта Позивача (оригінал знаходиться у Позивача).
  4. Засвідчена копія Довідки про реєстрацію місця проживання Позивача (оригінал знаходиться у Позивача).

"___" _______________ 2022 року                      ____________________              Підпис

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження