Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

як розірвати шлюб якщо ви за кордоном

Як краще розлучитися, якщо ви за кордоном?

Питання розірвання шлюбу завжди є актуальним, так як і реєстрація шлюбу. Адже далеко не всі сімейні відносини – ідеальні. Підстави для розірвання цих відносин можуть бути різними, а бажання розлучитися може виникнути у подружжя на будь-якому етапі їх спільного життя.

Відповідно до статті 49 Цивільного кодексу України розірвання шлюбу є актом цивільного стану, має бути зареєстрованим та внесеним до Державного реєстру актів цивільного стану. І якщо при припиненні шлюбних відносин, коли подружжя знаходиться в Україні, майже не виникає запитань, то в разі перебування за кордоном обох осіб або одного із них може викликати безліч запитань.

Але, як показує юридична практика Альва Прайвесі, навіть самі складні шлюборозлучні процеси вирішуються успішно за допомогою досвідчених спеціалістів, завчасної підготовки необхідних документів, правильного їх оформлення та попередньої взаємної домовленості.

Як розлучитися, перебуваючи за кордоном?

За статистичними даними у 2022 році умови воєнного стану та фактичної війни в країні напряму вплинули на сімейні стосунки українців. Для багатьох стала актуальною проблема розлучення, перебуваючи за кордоном. Відповідь спеціалістів тут одностайна: якщо сімейна пара – громадяни України і їх відносини зареєстровані саме тут, то розлучення реєструється в Україні незалежно від країни нинішнього перебування цих осіб.

Звісно, кожна справа, кожний випадок індивідуальні і потребують індивідуального розгляду та підготовки (наприклад, наявність дітей, спільного майна, взаємної згоди тощо). Розлучитися, якщо чоловік або дружина (а так само і якщо обидва) перебуває поза межами України, можна двома способами, звернувшись:

  1. до органів ДРАЦС;
  2. до суду.

Зазвичай і за інших обставин припинення шлюбних відносин через органи ДРАЦС краще і значно легше, аніж через суд. Проте, в даному випадку, коли чоловік чи дружина перебуває за кордоном, адвокати Альва Прайвесі радять здійснювати розлучення саме через суд онлайн, але знову ж таки – всі випадки особливі і потребують індивідуального підходу.

Розглянемо докладніше можливі варіанти такого процесу розірвання шлюбу.

Варіанти розірвання шлюбу, якщо дружина/чоловік за кордоном

1. За допомогою органів ДРАЦС

як краще розлучитися якщо чоловік/дружина за кордоном

Скориставшись цим варіантом потрібно бути готовим до того, що процес триватиме у декілька етапів. Спочатку особі, яка знаходиться за кордоном, треба передати чоловіку/дружині в Україну перекладену та легалізовану заяву встановленого зразка про бажання припинити шлюбні відносини. Далі, особа, яка перебуває в Україні, відносить цю заяву разом із своєю до відділу ДРАЦС.

Реєстрація розірвання шлюбу відбудеться через місяць. До цього часу від того з подружжя, яке перебуває за кордоном, необхідно направити перекладену та легалізовану згоду на розірвання шлюбу без його/її участі. Після отримання всіх документів орган ДРАЦС має зареєструвати розірвання шлюбу.

Зверніть увагу! Такий варіант можливий лише за відсутності між подружжям суперечок щодо розлучення, за відсутності неповнолітніх дітей в родині, а також у разі, якщо хоча б один з подружжя особисто буде присутній / приїде в Україну.

При виборі цього способу додатково необхідно розраховувати витрати на: держмито, нотаріальне засвідчення заяви та згоди, проставлення апостилю, переклади та поштові відправлення з-за кордону. Тому стверджувати, що цей спосіб краще чи дешевший за розлучення у судовому порядку – не можна.

Процес оформлення і засвідчення всіх необхідних документів, у тому числі у іноземних нотаріусів, отримання апостилю, перекладу та нотаріального посвідчення, досить складний і потребує від вас багато часу, а відтак досить часто допускаються помилки, які у свою чергу призводять до відмови у прийнятті документів і унеможливлюють розлучення через ДРАЦС.

2. За допомогою суду

Тут важливі: правильність визначення підсудності (до якого суду звертатися для припинення шлюбних відносин) для подання позовної заяви; наявність взаємної згоди пришвидшує судовий процес навіть, якщо у пари є спільні діти; можливість проведення шлюборозлучного процесу без присутності як позивача, так і відповідача; можливість повного супроводу судової справи в Україні сімейним адвокатом.

Фахівці Альва Прайвесі вказують, що розірвання шлюбу за допомогою адвоката через суд буде кращим, легшим, швидшим і у багатьох випадках навіть вигіднішим за вартістю/витратами. Щоб швидко розлучитися, якщо перебуваєш закордоном, необхідно:

  • звернутися до сімейного адвоката в Україні (це можна зробити онлайн);
  • отримати консультацію з сімейних питань, обговорити всі нюанси справи;
  • дистанційно підписати договір про надання правової допомоги;
  • відправити юристу в електронному вигляді копії всіх необхідних документів;
  • узгодити замовлення та за необхідності проекти підготовлених процесуальних документів, оплатити послуги адвоката;
  • дочекатися закінчення судового процесу;
  • отримати в електронному вигляді та/або поштою документи, що підтверджують припинення шлюбу (рішення суду, що набрало законної сили).
Альва Прайвесі

 

Допомога адвоката, юридичні послуги, консультація юриста: в офісі, дистанційно, по телефону, онлайн, з виїздом до клієнта

facebook-logo

 

twitter-logo
логотип адвокатської фірми Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!