Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

свідоцтво про розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу через ДРАЦС

Спільне сімейне життя не завжди буває щасливим та ідеальним, тому іноді, зваживши всі «за» і «проти», сімейна пара вирішує розійтися. Офіційним розлученням в нашій країні – є припинення шлюбу. Шлюбно-сімейні відносини можна припинити через смерть одного із подружжя або ж через розлучення. Відповідно до Сімейного кодексу України існує кілька варіантів офіційного розлучення: за допомогою органів реєстрації актів цивільного стану та за допомогою суду.

Порядок та умови розлучення через органи ДРАЦС

Прийнявши рішення про розлучення, подружній парі не достатньо лише просто розійтися, необхідно все офіційно оформити, аби розпочати нове життя та рухатися далі. Необхідно пройти ряд процедур для того, щоб факт розлучення відбувся та мав підтвердження. Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» регламентує весь порядок державної реєстрації розірвання офіційних шлюбних стосунків.

В нормативно-правових документах вказується, що для цієї процедури є дві основні умови:

 1. згода сторін на припинення шлюбно-сімейних відносин;
 2. відсутність спільних дітей до 18 років.

Досвідчені сімейні юристи зазначають, що підставою для відмови припинення шлюбних відносин в цих державних органах може виступити вагітність дружини. Але, звісно, довести вагітна жінка чи ні представник ДРАЦС не здатен. Тому всі зважають лише на дві основні умови.

Варто зазначити, що за таких нестандартних обставин, коли одного з подружжя визнано безвісті зниклим або недієздатним (перше та друге підтверджується рішенням суду), також можна оформити розлучення за допомогою відділів РАЦС. Для звернення в ці установи необхідно надати наступні документи:

 1. паспорти;
 2. спільна заява визначеного зразка (одна частина заповнюється чоловіком, інша – жінкою);
 3. свідоцтво про шлюб.

Додаткова інформація щодо розлучення за допомогою ДРАЦС:

 • присутність обох сторін при розлучені обов'язкова;
 • сімейній парі дається місяць на примирення, за цей час подружжя має змогу відкликати заяву;
 • відкликаючи заяву, пара в майбутньому зможе розлучитися лише через суд;
 • у разі відсутності можливості чоловіка чи дружини бути присутнім у визначений час, за письмовою заявою присутнього можна перенести день реєстрації офіційного розірвання стосунків;
 • неповнолітні діти від інших стосунків – не перепона для розлучення через РАЦС;
 • якщо по поважній причині один із подружжя не може бути особисто присутнім і подавати таку заяву, він може передати нотаріально посвідчену заяву через другого;
 • розлучення з іноземною особою можливе через ДРАЦС лише за відсутності спільних малолітніх дітей та за взаємною згодою (подається спільна заява).

Окремо слід зупинитися на особливостях цієї процедури в Україні під час воєнного стану на практиці. Адже дуже багато людей після початку повномасштабної війни розсталися, що додатково сприяє прийняттю рішення розірвати шлюб офіційно. Про особливості розлучення під час війни читайте у окремій статті нашого адвоката.

Подача заяви на розірвання шлюбу онлайн

Також на разі для українців існує можливість подання заяви на розірвання шлюбу онлайн. І це дуже зручно, адже чоловіку/дружині не потрібно йти до державної установи, витрачати свій час на очікування в чергах тощо. Все це можна зробити за лічені хвилини за допомогою створеного Міністерством юстиції України спеціального електронного сервісу, вся інформація щодо реєстрації розірвання шлюбу доступна також на порталі ДІЯ.

Після реєстрації на порталі необхідно обрати потрібний вид заяви (реєстрація розірвання шлюбу), обрати відділ ДРАЦС, внести персональні дані чоловіка/дружини, прикріпити необхідні копії документів, верифікувати особу за допомогою цифрового підпису чи BankID. Далі залишається подружжю лише з'явитися у визначений час в обраній установі.

Якщо ж у вас з якихось причин не виходить провести цю процедуру через державні органи РАЦС, то звертайтеся до наших адвокатів за індивідуальною пропозицією або ж скористайтеся нашими пакетами послуг з розірвання шлюбу.

Автор: Адвокат Тетяна Шапошнікова.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження