Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

мораторій та кредит

По валютним кредитам введено мораторій

Представники багатьох фінансових установ були проти прийняття цього закону.

В цілому, прийняття даного закону повинно створити передумови для зменшення можливих збитків громадян при виконанні ними зобов'язань за валютними кредитами і захистити їх від зайвих грошових труднощів під час повернення таких кредитів. А це в свою чергу повинно зменшити кількість вимушених звернень громадян до юристів з кредитів.

Вони вказували на те, що після прийняття цього закону і введення мораторію багато несумлінних позичальників отримають можливість зловживати своїми правами і уникати реального стягнення заборгованості, не сплачуючи взагалі грошей на погашення зобов'язань за отриманими ними раніше валютними кредитами.

Однак, все одно Верховна Рада прийняла Закон "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті". За законопроект № 4943 проголосував 241 народний обранець.

Мораторій: не можна уступити (стягнути, продати) "кредитну" нерухомість

Тепер установи та організації, які займаються кредитуванням, не зможуть уступити (стягнути, продати) "кредитну" нерухомість, а також інше рухоме майно – за недостатності коштів, боржника на користь іншої особи, але (як наголошувалося) тільки якщо така нерухомість виступає основним місцем проживання для боржника.

За словами одного з депутатів - авторів закону, Миколи Рудьковського, даний нормативний акт передбачає імплементацію мораторію на примусове відчуження майна позичальників, які мають кредитні зобов'язання за угодами споживчого кредиту в іноземній валюті, до набрання чинності законом про умови і порядок проведення конвертації зобов'язань за угодами споживчого кредиту з іноземної валюти в національну.

Депутат зазначив, що обмеження буде поширюватися на всіх позичальників і поручителів, які не мають у власності іншої житлової нерухомості. За попередньою інформацією, площа квартири, яка не може бути відчужена, не повинна перевищувати 140 квадратних метрів, а житлового будинку - 250 кв.м. Також слід вказати, що закон за попередньою інформацією не поширює свою дію на майно чиновників 1, 2, 3 рангів, народних депутатів і суддів.

При прийнятті закону були прийняті до уваги кілька поправок. За пропозицією представника фракції «Удар» Віктoра Чумака мораторій (як наголошувалося) не стали поширювати на житлове майно осіб, які виступають суб'єктами закону України про протидію та запобігання корупції. Також за попередньою інформацією дію документа не було поширене на тимчасово окуповану територію України.

Закон набирає чинності з дня його оприлюднення, але припинить свою дію з прийняттям нормативного акта, який регулюватиме питання перерахування (конвертації) в гривню непогашеної заборгованості за кредитами, вираженими в іноземній валюті.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження