Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

дозвіл на роботу

Дозвіл на роботу для іноземців

Одним із шляхів отримання іноземцем посвідки на проживання в нашій країні є його офіційне працевлаштування, а для цього потрібен дозвіл на роботу в Україні. Конституція України встановлює рівні трудові права, обов'язки та гарантії як для громадян України, так і для іноземців, осіб без громадянства, які перебувають в країні на законних підставах.

Основним законом, що регулює порядок працевлаштування іноземних громадян, є Закон України "Про зайнятість населення". Ним визначаються: процес найму, оформлення правовідносин між роботодавцем та іноземцем, порядок отримання дозволу на роботу тощо.

Юридична компанія «Альва Прайвесі» має успішний досвід супроводу іноземних осіб при подачі, отриманні та продовженні дозволу на роботу. Ґрунтуючись на такому досвіді, юристи юридичної компанії Києва докладно розповіли про всі основні етапи цього процесу.

Порядок отримання дозволу на роботу

З 2019 року функції щодо прийому заяв про видачу дозволів на роботу та їх продовження передано так званим «ЦНАП», що значно спростило процес отримання такої послуги. Після прийому заяви вона з доданим пакетом відповідних документів передається на розгляд до відповідного центру зайнятості.

Загальний порядок передбачає підготовку такого пакета документів:

  • заповнення заяви про отримання дозволу на роботу. Форма такої заяви затверджена КМУ та підлягає використанню в обов'язковому порядку;
  • копія узгодженого та завіреного сторонами проекту трудового договору, оформленого з урахуванням чинного трудового законодавства;
  • нотаріально засвідчений переклад українською мовою закордонного паспорта іноземця. Особистість та кваліфікація перекладача підлягає нотаріальній перевірці;
  • фотокартка встановленого розміру, а саме 3,5 x 4,5 у кольоровому вигляді.

Якщо ж іноземець, наприклад, є працівником творчої сфери, то для отримання дозволу на працевлаштування слід додати відповідні докази. Це можуть бути документи, що підтверджують авторство та приналежність до створених об'єктів інтелектуальної власності.

Отримання дозволу для засновника підприємства

При зверненні до центру зайнятості за видачею дозволу на роботу для звичайних категорій працівників можна розраховувати, що такий дозвіл буде виданий терміном до 1 (одного) року.

Але, наприклад, якщо іноземний громадянин є засновником (учасником, власником) юридичної особи, тоді виникає ряд таких переваг:

  1. термін дії дозволу на роботу – до 3 років.
  2. відсутність необхідності дотримання гарантії про оплату іноземному найманому громадянину заробітної плати у розмірі не менше 10 мінімальних заробітних плат (станом на 01.01.2021 р. це сума – 60000,00 грн.).

Як зазначають адвокати з юридичного супроводу бізнесу, оформляючи дозвіл на роботу для засновника / учасника, варто додати витяг з реєстру юридичних осіб та довідку про те, що статутний капітал підприємства внесений у повному обсязі.

Обов'язки роботодавця

Незалежно від того, який пакет документів ви подаєте на розгляд, після отримання бажаного документа у роботодавця виникає низка обов'язків. По-перше – сплатити державне мито, а по-друге – подати протягом 90 днів з дати видачі дозволу копію підписаного сторонами трудового договору. Порушення цих обов'язків призводить до анулювання дозволу на роботу.

Варто зазначити, що процедура отримання дозволу на роботу, вимоги до заповнення заяви на отримання дозволу перебувають у стані постійних змін, що потребує щоденної роботи у цій сфері.

Неналежне оформлення документів для дозволу на працевлаштування, наявність помилок призводить до отримання відмови, а це у свою чергу призводить до неможливості отримання тимчасової посвідки для іноземця з цієї підстави.

Щоб уникнути таких ситуацій, варто звертатися за юридичною допомогою до фахівців своєї справи, які знають практичну сторону процесу отримання дозволу на роботу та допоможуть у найкоротші терміни отримати бажаний документ.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження