Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

документи на квартиру

Які документи потрібні для продажу квартири?

Приймаючи рішення про продаж квартири слід завчасно підготуватися та врахувати всі нюанси, аби її відчуження відбулося швидко й вигідно. Від того наскільки правильно і зважено ви підійдете до кожного етапу відчуження своєї нерухомості, залежить відсутність проблем в майбутньому як у вас, так і у потенційного покупця.

Всім відомо, що є кілька шляхів продажу: за допомогою послуг ріелтора та самостійно, з використанням популярних сайтів нерухомого майна (flatfy.ua, dom.ria.com, rieltor.ua, olx.ua, 100realty.ua та інших).

Обираючи перший спосіб, майже всі турботи щодо організації процесу переймає на себе ріелтор, крім того, він може зорієнтувати вас щодо підготовки необхідних паперів. Проте, краще звернутися до професійного юриста з нерухомості, який зможе детально вивчити ваші документи, допомогти вдало і правильно оформити та провести угоду.

Коли ви плануєте продати нерухомість самостійно, то вам перш за все потрібно розуміти, на що саме слід звернути увагу при підготовці та які документи потрібні для продажу квартири.

Радимо завчасно перевірити квартиру на відсутність заборгованості, арештів та інших завад, які можуть вплинути на процес оформлення документів. Оскільки за наявності подібних проблем такий процес може значно затягнутися. Щоб уникнути таких труднощів, краще звернутися за порадою до досвідченого юриста, а також замовити і провести відповідну перевірку (аудит).

Етапи продажу нерухомості

Умовно, процес відчуження права власності поділяється на такі етапи:

 1. підготовка всіх необхідних паперів – саме на цьому етапі вам потрібно зібрати документи, перевірити можливість відчуження, владнати питання з іншими власниками тощо;
 2. оцінка вартості квартири продавцем – перед реалізацією важливо встановити адекватну ціну вашого нерухомого майна відповідно до ринкових цін;
 3. публікація оголошення про продаж та пошук покупців – зазвичай цей етап може тривати до кількох місяців, однак, якщо об'єкт має проблеми, то пошук покупця може тривати довго. Для пошуку потенційних покупців відвідайте популярні портали з нерухомості, наприклад, можете спробувати розмістити своє оголошення з продажу квартири на цьому сайті;
 4. оформлення договору та сплата коштів – завершальний етап, під час якого проводиться оцінка майна, укладатися попередній договір та посвідчується основний договір купівлі-продажу, сплачуються необхідні податки та збори, проводиться перерахунок коштів.

При цьому в процесі оформлення вам доведеться зіштовхнутися не тільки з потенційними покупцями, а й звертатися до відповідних фахівців, зокрема юристів, експертів-оцінювачів та нотаріусів.

Документи, які необхідні для продажу квартири:

 • Паспорт та ідентифікаційний податковий номер власника об'єкту нерухомості (коли власників декілька, то необхідно підготувати документи кожного з них).
 • Документи, що підтверджують право власності (зокрема, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право власності, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину тощо).
 • Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (або це може бути довідка БТІ про реєстрацію права власності, якщо об'єкт був зареєстрований на вас до 2013 року).
 • Технічний паспорт (де зазначені розташування квартири, її план, площа, а також, за наявності, інформація щодо перепланування).
 • Згода подружжя на відчуження об'єкту нерухомого майна (якщо він був придбаний за час шлюбу; така згода має бути нотаріально посвідчена).
 • Висновок щодо оцінки вартості об'єкту (необхідний для розрахунку суми податку та інших платежів).
 • Довідка щодо кількості осіб, які зареєстровані у квартирі (яку можна отримати в ЖЕК або ОСББ).
 • Довідка про відсутність заборгованості по сплаті комунальних платежів.

Цей перелік не є вичерпним. Проте, тепер ви хоч приблизно знаєте які документи потрібні для продажу квартири.

Крім того, коли продається частка на квартиру, то необхідно визначити її розмір та владнати питання з іншими співвласниками. Також, якщо продається іпотечна нерухомість або якщо власником є дитина, то необхідно розуміти, що додатково потрібно підготувати й інші папери.

Таким чином, для проведення успішної угоди щодо переоформлення нерухомості слід звертатися до досвідчених адвокатів або юристів, які проконсультують щодо всіх особливостей відчуження саме вашого нерухомого майна, допоможуть отримати необхідні документи та дозволи.

До того ж досвідчений юрист підготує або перевірить вашу угоду купівлі-продажу та може супроводжувати весь процес її укладення, підписання і нотаріального посвідчення.

Автор: Адвокат Сергій Куненко.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження