Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

Безкоштовна консультація

Міф чи реальність консультації юриста без оплати?

Перед зверненням за безоплатною юридичною консультацією радимо Вам прочитати цю статтю. Можливо вона Вам допоможе у спілкуванні з консультантами, та ймовірно ще й убереже від помилкових кроків.

При пошуку компанії, що надає юридичні послуги, інтернет запропонує безліч пропозицій про юридичну консультацію, і начебто без стягнення за неї плати. Подібну інформацію можна також зустріти в газетах, на стовпах, рекламних щитах, на флаєрах, які роздають в людних місцях.

Пропозиція начебто приваблива. Але перш ніж телефонувати за вказаними номерами варто задуматися, а що спонукає таких юристів? Адже вони будуть витрачати час, використовувати свої знання і досвід, накопичені роками, не претендуючи на заробіток. Що ж за мотиви спонукають юристів, які обіцяють допомогти, нібито, абсолютно безкоштовно?

Реально безкоштовна консультація юриста або хто не підпадає під наш аналіз

Відразу ж варто сказати, що в цій статті не розглядаються можливості надання послуг для бізнесу без оплати в тій чи іншій формі, наприклад юридичних консультацій для бізнесу, це - нонсенс. Тут ми будемо вести мову тільки про безоплатну юридичну допомогу для громадян (фізичних осіб).

Також ми тут не будемо торкатися громадських організацій, юристів-волонтерів, державних органів влади.

Перші, як правило, є неприбутковими організаціями. Робота їх юристів оплачується за рахунок грантів та благодійних внесків. Але в даному випадку мова може йти скоріше про допомогу в кримінальному праві, в ситуаціях з грубим порушенням прав громадян тощо. Навряд чи такі юристи будуть займатися розірванням шлюбів, корпоративними конфліктами, оформленням чи перевіркою нерухомості, детально і якісно надавати сімейну консультацію і таке інше.

Другі - працюють на ентузіазмі. Вони можуть без оплати допомагати людям певних категорій (переселенці, учасники АТО, особам, які постраждали під час Революції гідності, автомайданівцям і ін.). І також варто пам'ятати, що такі юристи в основному займаються вирішенням типових і простих ситуацій.

Держоргани зобов'язані безкоштовно консультувати громадян з профільних питань. Але тут юристи не мотивовані фінансово (низькі зарплати), часто це не досить кваліфіковані фахівці або вони заангажовані (трактують норми законів на користь свого відомства). Навряд чи доречно йти, наприклад, в державну фіскальну службу за консультацією щодо оптимізації оподаткування.

Декларовані та істинні мотиви безоплатних консультацій

Але вищезгадані суб'єкти не розміщують оголошення в газетах, не роздають флаєри біля метро, не купують рекламу в інтернеті. У глобальній мережі Ви отримаєте пропозиції безкоштовних юридичних послуг від комерційних компаній. Головна мета яких - заробляти гроші. І саме цими мотивами вони керуються, пропонуючи безоплатно проконсультувати громадян. Здавалося б - парадокс. Однак ні. Просто таким чином юр. компанії заманюють клієнтів.

безоплатна юридична консультація

Зазвичай такі фірми на питання - навіщо їм це потрібно, називають інші мотиви. Вони стверджують, мовляв, консультації без стягнення плати дозволяють клієнту переконатися в професіоналізмі юристів. Але як переконатися саме в професіоналізмі, а не просто в красномовстві співробітника, якщо клієнт звертається за допомогою саме з огляду на те, що сам він не є фахівцем у цій сфері? Кажуть про природне бажання юриста ділитися своїми знаннями з людьми. Однак професійний юрист і без того ділиться знаннями, тільки з оплатою. Адже йому теж потрібно годувати сім'ю, як лікарю, вчителю, будівельнику, які не працюють за просто так. Це стосується і випадків, коли безкоштовні консультації пояснюють необхідністю постійного застосування знань на практиці.

Насправді головна мета тут - «обробити» потенційного клієнта, щоб він надалі заплатив за додаткові послуги. Система проста. Під виглядом безоплатної консультації клієнту в загальних рисах пояснюють, що його проблема має місце бути, і вимагає додаткових платних послуг. Тут грають роль не стільки юридичні навички співробітника, скільки психологія. При цьому з метою переконати клієнта часом використовується і залякування (роздування проблеми). Переконують, що проблема серйозна, потрібно терміново її вирішувати. Може відразу бути озвучена нечувана сума оплати за додаткові послуги, але тут же буде запропонована знижка. Можливі використання й інших маркетингових прийомів.

Консультація юриста онлайн безкоштовно - на якість не сподівайтеся!

Виникає резонне питання - але ж можна безкоштовно отримати від адвоката відповіді на питання, що цікавлять, і відмовитися від подальших платних юридичних послуг? Або ж скористатися онлайн консультацією юриста без оплати. Відповідь - навряд чи Ви будете задоволені якістю. Ви отримаєте короткі загальні відповіді, без урахування специфіки Вашої ситуації. При чому, як не фахівець в юриспруденції Ви навряд чи зможете оцінити актуальність і повноту отриманої інформації. Адже навіть дуже кваліфікований адвокат не дасть миттєво вичерпні відповіді на всі питання. Потрібен час на вивчення ситуації (необхідно ознайомитися з документами, проаналізувати профільне законодавство, практику його застосування). У той же час, така усна консультація триває, як правило, не більше 5 хвилин.

безкоштовна консультація юриста онлайн

Існує й думка, що клієнту від безкоштовної юридичної консультації потрібні лише вказівки на необхідні норми законодавства (до речі таким підходом часто керуються онлайн - консультації). Надалі він сам може розібратися в ситуації. Але для більшості такий підхід може виявитися пасткою. Зіткнувшись з масивом законодавчих норм, людина ризикує ще більше заплутатися. Крім того, на жаль, в наших реаліях, одне - це закони, писані на папері, і зовсім інше - їх правозастосування. Очевидно, вивчення правових норм непідготовленою людиною займе дуже багато часу, а результат може бути плачевним. Саме для цього існують підготовлені фахівці, які займаються правом професійно. Адже навряд чи хтось стане робити собі операцію по книжкам, він звернеться до дипломованого фахівця-лікаря.

Отримав безоплатну юридичну допомогу, а заплатив більше - Ви сильно ризикуєте!

Варто також зазначити, що часто (хоч і не завжди) за безоплатну правову допомогу в юридичних фірмах відповідають молоді фахівці без необхідної практики. Це означає, що клієнт може отримати не тільки загальну, але й неповну або помилкову інформацію. На підставі якої він прийме неправильне рішення. І ситуацію вже не можна буде виправити (наприклад, будуть пропущені строки подачі позовної заяви до суду).

Більш того, існує ризик стати жертвою прихованого шахрайства. Суть якого полягає в виманюванні грошей у клієнта. На безкоштовній консультації його будуть переконувати, що проблему можна вирішити, але для цього потрібно отримати певні документи в ряді держорганів. Для цього необхідно написати всілякі скарги, запити тощо. Це все, звичайно, вже оплачується окремо. Рішення проблеми затягується, видумуються нові причини для нових платних послуг. У наших реаліях не виключені випадки, коли попросять грошей (часом чималих), щоб «вирішити» питання з поліцією, прокуратурою, чиновником, суддею. При цьому клієнту, начебто, гарантується стовідсоткове вирішення проблеми. В результаті може виявитися так, що вартість послуг юриста вже перевищить суму відшкодування. Але клієнтові відступати буде нікуди. І навіть якщо суд згодом виграний, клієнт в мінусі. У гіршому ж випадку, суд може бути програний. Але гроші за послуги вже ніхто не поверне.

Ціни (вартість) юридичних послуг. Фінансові реалії безкоштовної допомоги

Виходить, що «безкоштовна» правова допомога цілком може влетіти клієнту в копієчку. Чи варто ризикувати в тому чи іншому випадку - кожен вирішує самостійно. Але, з огляду на ступінь ризику, в більшості випадків вигідніше звернутися до кваліфікованого юриста (адвоката), який відразу прозоро пояснить свою цінову політику. Навіть в Києві послуги юриста не завжди обійдуться клієнтові в захмарну суму.

Наприклад, для громадян, усна юридична консультація коштує від 500 грн., стільки ж буде коштувати складання простого запиту до держорганів. Дорожче візьмуть за складання простого позову - приблизно від 1500 грн., апеляційної скарги - від 2500 грн. А представництво в суді адвоката з господарських справ уже обійдеться в суму від 3000 грн., а при захисті адвоката по кримінальній справі - від 10000 грн. При погодинній оплаті за роботу з клієнтом вказують вартість від 800 грн./год., але при переговорах з контрагентом - від 1000 грн./год.

Деякі юридичні фірми вказують орієнтовну оплату за комплексне вирішення проблеми. Наприклад, адвокат у кримінальній справі може коштувати від 8 тис. грн. за кожну інстанцію. Розірвання шлюбу - від 3 тис. грн., але розділ майна - від 10-12 тис. грн. ДТП і відшкодування шкоди потягне на суму від 5 тис. грн., як і визнання недійсним кредитного договору або зменшення виплат по кредиту.

отримати юридичну допомогу без оплати

Але варто розуміти, що це лише приблизні і відносні ціни на адвокатів. Адже кожна проблема індивідуальна. І на її вирішення може знадобитися більше або менше зусиль і часу юриста, певна ступінь кваліфікації тощо. Тому при першій зустрічі з юристом він повинен відразу пояснити без хитрощів, які послуги потрібні для вирішення проблеми, і скільки вони будуть коштувати.

А тепер повернемося до консультацій без оплати. Припустимо, що 10% з тих, хто відвідує безкоштовну консультацію, згодом погоджуються на додаткові платні послуги. Якщо мати на увазі, що 1 година роботи юриста коштує 800 грн., то щоб мати відповідний дохід «безоплатник», який провів 10 консультацій, повинен заробити на додаткових послугах (крім самої їх вартості) ще 8 тис. грн. І ці гроші (сюди ще варто додати вартість рекламних оголошень) оплатить, звичайно, той «щасливчик» - один з десяти, якому вдасться нав'язати додаткові платні послуги. Тобто, виходить не стільки фірма з надання правової допомоги, скільки якась фінансова піраміда.

А що ж у нас? Політика нашого адвокатського об'єднання

Зауважимо, що цінова політика Адвокатського об'єднання Альва Прайвесі повністю прозора, ґрунтується на принципі - якісні послуги за оптимальними цінами. До кожного клієнта і справи застосовується індивідуальний підхід. Залежно від складності проблеми вартість юридичного супроводу обговорюється з клієнтом відразу (перед початком роботи). Принцип - "головне отримати клієнта за будь-яку ціну, а далі він нікуди не дінеться", - чужий нашому об'єднанню, як неприйнятний.

Довіра замовника і репутація об'єднання - важливий фактор для нас, тому вартість наших адвокатських послуг, формування ціни, і будь-які платежі, які можуть виникнути додатково, обговорюються з Вами ще при первинному знайомстві або в крайньому випадку - до початку нашої роботи.

Можна сказати, що наша юридична компанія також надає такі консультації - це як правило усні консультації на першій зустрічі з клієнтом, коли обговорюється проблема клієнта і можливі варіанти її вирішення. Крім того, ті чи інші консультації адвоката (юриста) клієнт має можливість отримати в процесі надання конкретної правової допомоги - це так звані "супутні" консультації та роз'яснення з правових питань.

АО «Альва Прайвесі» не декларує позбавлення від неприємностей "моментально, в один клік - тільки гроші платіть". Однак, і не за нашими правилами перебільшувати терміновість, важливість або складність питання, щоб швидко заманити клієнта. Після звернення ми сумлінно, всебічно вивчимо Ваше питання, проаналізуємо надані матеріали і документи, акцентуємо увагу на хитких моментах в варіантах вирішення Вашої задачі, ознайомимо з найбільш підходящими з точки зору закону і практики напрямками дій, і розрахуємо оптимальну саме для Вас вартість послуг нашого адвокатського об'єднання.

Не бійтеся платних послуг професіоналів - в кінцевому результаті це заощадить Вам гроші і зробить більш спокійним Ваш сон! Звертайтеся до команди фахівців АО «Альва Прайвесі» - ми допоможемо на оптимальних і зрозумілих Вам цінових умовах, та пам'ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!

З повагою - ALVA PRIVACY Law Firm

Альва Прайвесі

 

Допомога адвоката, юридичні послуги, консультація юриста: в офісі, дистанційно, по телефону, онлайн, з виїздом до клієнта

facebook-logo

 

twitter-logo
логотип адвокатської фірми Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!