Для сучасного бізнесу, особливо масштабного, корпоративний юрист – це чи не найважливіший співробітник у компанії. Такий фахівець не лише виступає за збереження та дотримання юридичної чистоти бізнес-процесів, приймає участь у врегулюванні конфліктних ситуацій, а й безпосередньо задіяний у формуванні стратегії розвитку бізнесу з правової сторони та мінімізації потенційних проблем, конфліктів за допомогою юридичних інструментів.
Крім звичних для такого спеціаліста знань юриспруденції, сучасний корпоративний юрист має володіти англійською мовою. Враховуючи те, що на сьогодні більшість компаній, що працюють на території України, відійшли від співпраці з російським бізнесом, потреба в російській мові значно зменшилась. А от потреба у володінні іноземною мовою, переважно англійською, навпаки, виросла в рази, адже фокус комерційної діяльності українського бізнесу змістився на захід. Тобто, для сучасного адвоката – фахівця у сфері юриспруденції, який представляє інтереси певного підприємства, англійська мова – це must have!
Хто такий корпоративний юрист і які функції він виконує на підприємстві?
Звісно, в першу чергу, такий спеціаліст – це експерт з пошуку правових рішень задля врегулювання конфліктних питань, представництва інтересів компанії, попередження ризиків для бізнесу, поточне консультування керівництва та власників підприємства щодо ведення господарської діяльності.
Повноваження корпоративного юриста охоплюють широкий спектр функцій правового характеру та найголовніші серед них такі:
- Захист інтересів компанії, представництво в суді при вирішенні спірних питань.
- Участь у розробці або безпосередня підготовка та аналіз документів юридичного характеру.
- Юридичний аудит, контрольні функції в інших подібних корпоративних процедурах, зокрема участь у корпоративних розслідуваннях.
- Надання керівництву бізнесу пропозицій щодо поліпшення підприємницької діяльності, виходячи з існуючих правових норм, нововведень у законодавстві тощо.
- Моніторинг законів та змін в інші нормативні акти, актуалізація стандартів ведення підприємницької діяльності на фоні можливих змін у законодавстві.
- Надання вичерпних юридичних консультацій щодо функціонування компанії.
- Ведення претензійної роботи з контрагентами підприємства, досудове врегулювання спорів.
- Допомога та безпосередня участь у перевірках підприємства контролюючими органами.
Чому корпоративна англійська – це must have для сучасного юриста?
Раніше вважалося, що іноземна мова в сфері юриспруденції потрібна лише для фахівців з міжнародного права, але сучасний світ та темпи його розвитку диктують нові правила у всіх сферах, в тому числі і в правовому.
Крім того, як ми вже зазначали, фокус комерційної діяльності українського бізнесу змістився на захід: все більше місцевих компаній мають або партнерів, або клієнтів далеко за межами нашої країни. Саме тому для спілкування з закордонними колегами, врегулювання різних питань, складання правових документів або для їх аналізу дуже важливо, щоб корпоративний юрист знав англійську.
Адвокати та юристи в сфері корпоративного права є активними учасниками міжнародного бізнесу та юридичних процесів, які зазвичай відбуваються в англомовних країнах або із залученням міжнародних партнерів. Тому, знання англійської мови є дуже важливим аспектом для роботи з клієнтами з іноземних юрисдикцій та участі в міжнародних юридичних проектах. Корпоративна англійська мова також є особливим жанром, який вимагає розуміння специфіки та нюансів мовлення у сфері бізнесу та юридичних питаннях. Таким чином, знання корпоративної англійської мови дає юристу можливість ефективно та професійно виконувати свої обов'язки та вільно приймати участь в міжнародних процесах.
Будучи спеціалістом в галузі корпоративного права, адвокат знатиме правові терміни та фразеологію, які використовуються в міжнародних контрактах та угодах. Знання корпоративної англійської мови дозволяє адвокату належним чином аналізувати юридичні документи, угоди, визначити їх важливість та вплив на клієнта, інтерпретувати правила, закони та норми міжнародного права. Це також допоможе фахівцю професійно представляти свою компанію, своєчасно запобігати можливим ризикам, якісно вести ділове листування тощо.
Гарне знання англійської дозволяє адвокату ефективно спілкуватися з колегами з інших країн, партнерами та клієнтами на міжнародному рівні, що забезпечує успішне виконання проектів та досягнення поставлених завдань. Та що й казати, юрист може успішно використовувати корпоративну англійську в офісі іноземних партнерів чи контрагентів, наприклад, перебуваючи у відрядженні за кордоном, що забезпечить йому вільне спілкування.
Сучасні керівники українських фірм досить добре розуміють, що успіх та просування бізнесу напряму залежить від компетентності їх співробітників та особливу увагу приділяють саме знанню та навичкам володіння іноземною мовою. А от щодо тезису "навіщо юристу вивчати англійську", то все зводиться до цілого списку переваг, як для самого фахівця, так і для компанії, яку він представляє.
Можливості для корпоративного юриста, які відкриває володіння англійською мовою:
- професійне та кар'єрне зростання як сучасного юриста, спроможність претендувати на вакансії з більшими вимогами та більшою оплатою праці;
- розширення області своєї діяльності у сфері права, отримання доступу до великої кількості іноземних юридичних ресурсів;
- вільне, впевнене ведення переговорів та ділового листування з іноземними партнерами;
- можливість успішної співпраці у правовій сфері з міжнародними компаніями;
- юридичний супровід зовнішньоекономічних справ з іноземним елементом;
- можливість слугувати міцною опорою для майбутнього розвитку своєї компанії та просування її на міжнародних ринках;
- участь в міжнародних заходах, форумах, конференціях, які дозволяють ознайомитись з кращими світовими юридичними практиками, налагодити зв'язок з іноземними колегами-юристами, знайти нових клієнтів, замовників, роботодавців, партнерів тощо.