Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

шлюбний договір

Шлюбний договір: недовіра чи усвідомлення сімейного життя?

Зародження нової сім'ї – завжди хвилюючий та непростий процес, який охоплює всі аспекти та сфери життя майбутнього подружжя. В цей період досить часто почуття переважають над розумом і, як правило, жоден з майбутнього подружжя не усвідомлює наскільки важкими та затяжними можуть бути майнові спори.

Шлюбний договір і досі не набув значного поширення, оскільки в українському суспільстві він переважно асоціюється з недовірою до свого партнера та меркантильними помислами і дуже не часто – з усвідомленим підходом до організації сімейного життя.

Який саме сенс і помисли вкладати в поняття шлюбний договір вирішує кожен самостійно, а юристи Адвокатського об'єднання Альва Прайвесі зі своєї сторони можуть лише поділитися юридичним досвідом щодо практики реалізації таких договорів, а також дати декілька корисних порад щодо правильного формулювання змісту такого договору.

Що можна передбачити в шлюбному договорі?

Перш за все необхідно розуміти, що шлюбний контракт може бути укладений лише для врегулювання майнових відносин між подружжям як під час перебування в шлюбі, так і після розлучення, а також для визначення майнових прав та обов'язків подружжя як батьків.

Ви не можете передбачити положення щодо особистих відносин у шлюбному договорі – це суперечить нормам чинного законодавства України.

Хоча позиція інших країн в цьому плані дещо відрізняється та є ширшою. Так в Сполучених Штатах Америки, укладаючи шлюбний договір, ви можете передбачити, зокрема, порядок спілкування пари з друзями, в тому числі як багато друзів вони можуть мати, яким чином та скільки часу можуть з ними спілкуватись тощо.

Також, цікавим є те, що подружжя може передбачити, скільки часу орієнтовно кожен з них буде проводити на роботі, а скільки разом та яким чином вони будуть вирішувати питання щодо зміни роботи одним з них. Однак в контексті українського законодавства такі положення є лише міфом.

Отож, повертаючись до реалій, укладаючи шлюбний договір в Україні, відповідно до приписів Сімейного кодексу України, в ньому ви можете передбачити зокрема таке:

  • відступити від режиму спільної сумісної власності і обрати для себе режим спільної часткової, тобто частка у праві власності буде залежати від зробленого вкладу;
  • встановити порядок користування бюджетом сім'ї;
  • визначити порядок, за яким буде ділитись майно, набуте під час шлюбу;
  • передбачити порядок користування рухомим та нерухомим майном;
  • зазначити порядок повернення взятих кредитів та інших боргів;
  • обумовити розмір та порядок сплати аліментів не лише одному з подружжя, а й дитині (дітям).

Як наголошують адвокати з сімейних справ, це далеко не всі положення, які можна передбачити в такому контракті, а лише ті, що найбільш часто зустрічаються на практиці.

Такий договір обов'язково повинен бути укладений в письмовій формі, а також нотаріально посвідчений, в протилежному випадку – він не буде чинний.

Читайте також поради юриста: як схитрувати під час укладання шлюбного договору.

Які переваги дає шлюбний контракт?

Адвокати Києва вказують, що майнові питання краще узгоджувати ще до виникнення конфліктних ситуацій. Це значно економить час, нерви та фінанси. Саме це і є основним завданням шлюбного контракту.

Наявність шлюбного договору полегшує і без того непростий процес розлучення та робить його мінімально травматичним не лише для подружжя, а й для дітей. Адже, якщо в шлюбному контракті передбачити порядок утримання дітей, то після розлучення не буде потреби звертатись до суду за вирішенням цього питання. Уклавши такий договір, пара може уникнути багатьох неприємних ситуацій і суперечок у майбутньому.

Як показує практика, чим детальніше і якісніше буде складений контракт, тим мене труднощів з його виконанням виникне в майбутньому. Тому в таких питаннях краще не експериментувати самостійно, а довірити справу фахівцям Юридичної фірми Альва Прайвесі.

Автор: Юрист Мар'яна Гарник.

Дата публікації: 24.04.2021 р.

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження