Альва Прайвесі

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

Досвід, якість, конфіденційність!

ліквідація підприємства

Ліквідація підприємства, юридичної особи, бізнесу

Причини припинення життєвого циклу компанії можуть бути різними. Законодавство регламентує процес припинення господарської діяльності організації. Ліквідація підприємства є досить складним процесом.

Щоб дотриматися законності процедури, задовольнити вимоги контрагентів, партнерів і кредиторів, потрібно виконати багато умов. Тільки після цього компанію можна вважати офіційно ліквідованою.

Якщо процедура не дотримана - керівників і власників чекають санкції від державних органів і судові процеси за невиконання умов договорів і за непогашені боргові зобов'язання.

Правова допомога при ліквідації підприємства в Україні

Ліквідація підприємства (ТОВ або іншої форми) може проводитися з двох причин: банкрутство (як найпоширеніша причина) і все, що не пов'язане з банкрутством. Це може бути недійсність держ. реєстрації юридичної особи (помилки в реєстраційних документах, які не можна виправити).

Серед інших причин - порушення порядку ведення господарської діяльності, неправомірна діяльність (в цьому випадку компанію ліквідують за постановою суду). Для ліквідації ТОВ достатньо, щоб ціна чистих активів стала меншою, ніж його статутний капітал, або щоб кількість учасників перевищила встановлені законом норми.

За допомогою досвідчених адвокатів і юристів у господарських справах АО «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ» ліквідація підприємства в Україні буде проведена оперативно, зі збереженням інтересів власників, з повним дотриманням регламентованої процедури. Маючи достатній досвід, ми виберемо оптимальний варіант припинення діяльності, вивчивши особливості компанії і враховуючи причини ліквідації.

У Цивільному кодексі України передбачено два варіанти припинення господарської діяльності. Перший - реорганізація компанії. Другий - ліквідація: тобто, повна зупинка бізнесу без перетворення, злиття та інших процесів.

Особливості ліквідації бізнесу в Україні

ліквідація бізнесу

Відповідно до ЦК України ліквідація бізнесу являє собою форму припинення бізнес-діяльності без передачі прав і обов'язків компанії третім особам. У процесі ліквідації дані про підприємство вилучаються з державного реєстру, компанію знімають з обліку в пенсійному фонді, фіскальному органі.

Зупинити діяльність можна або за ініціативою власників (акціонерів, учасників), або на підставі відповідного судового рішення.

Якщо говорити про найпоширеніший варіант ліквідації бізнесу за допомогою суду, це буде процедура банкрутства. Її ініціюють, коли організація не в змозі відновити власну платоспроможність і погасити кредитні зобов'язання. Банкрутство - дуже складний процес, регламентований окремим законом України.

Ліквідація бізнесу за рішенням засновників (власників)

Ліквідація приватного підприємства або ТОВ за рішенням засновників відрізняється від процедури банкрутства. Процес потрібно провести наступним чином. Для початку потрібно офіційне рішення про припинення бізнес-діяльності в вигляді офіційного документа (наказу, рішення, протоколу).

Наступний етап - призначення ліквідаційної комісії або одного ліквідатора, які зобов'язані провести процедуру. Ліквідатори повинні:

 1. Опублікувати в спеціалізованому виданні повідомлення про розпочату процедуру ліквідації організації.
 2. Провести інвентаризацію, розрахунки і скласти ліквідаційний баланс.
 3. Повідомити про зупинку діяльності фіскальний орган і фонди.
 4. Підготувати документи і подати їх в державні органи.
 5. Провести звільнення і розрахунок працівників компанії відповідно до КЗпП.
 6. Вирішити питання, пов'язані з кредитними зобов'язаннями компанії.
 7. Закрити банківські рахунки.
 8. Отримати офіційні документи від державних органів.

Після цього ліквідатору компанії (або голові комісії) потрібно звернутися до державного реєстратора для офіційного підтвердження ліквідації. Йдеться про внесення в держ. реєстр відповідної інформації і видаленні з нього даних компанії («зняття з обліку»).

Щоб провести процедуру представник організації, що ліквідується, повинен підготувати такі документи:

 • правильно заповнена реєстраційна картка;
 • довідка від фіскального органу про відсутність боргових зобов'язань;
 • аналогічні довідки від фондів;
 • довідка з архіву про передачу на довгострокове зберігання документації компанії;
 • (якщо необхідно) висновок аудитора щодо повноти та достовірності ліквідаційного балансу.

Строки ліквідації підприємства залежать від особливостей діяльності юридичної особи, а також правильності дій ліквідаторів. Якщо спробувати зупинити бізнес і діяльність без залучення фахівців, процес може затягнутися на кілька років.

Значення має не тільки правильний баланс пасивів і активів організації, а й вибір способу ліквідації, дотримання регламентованої процедури.

Послуги АО «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ» по ліквідації компанії

ліквідація компанії

Фахівці АО «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ» допоможуть вам провести ліквідацію бізнесу в Києві в стислі терміни. Надаємо весь комплекс юридичних послуг: від консультування до вибору найбільш дієвого варіанта ліквідації, а також безпосередньо проводимо процес зупинки діяльності, вирішуємо в законному порядку проблеми із заборгованістю компанії. Щоб замовити наші послуги, звертайтесь за номером телефону або електронною адресою, які вказані на сайті.

Існує багато різноманітних причин для ліквідації підприємства. Вони можуть бути пов'язані з тим, що компанія не приносить прибутку, або основна ідея вичерпала себе, та іншим. Найкраще провести офіційне закриття фірми відповідно до законодавства, самостійно визначаючи умови закриття.

Сама процедура є багатоступеневою і навіть більш складною, ніж реєстрація. Тому найкращим варіантом є звернення за цією послугою до професіоналів.

Співробітники нашої компанії мають великий досвід проведення таких процедур, закриття підприємств згідно з усіма правилами, описаними в законодавстві, не складе для них труднощів.

Етапи закриття підприємства

Етапи можна розділити на наступні:

 1. Ухвалення рішення про закриття компанії і подача його до відповідних держ. органів.
 2. Призначення ліквідатора або комісії.
 3. Проходження перевірок.
 4. Зняття з обліку в фондах соціального страхування та пенсійного фонду.
 5. Зняття з обліку у фіскальній службі.
 6. Закриття всіх банківських рахунків.
 7. Процедура виключення юр. особи з держ. реєстру.

Ці, на перший погляд, прості кроки насправді можуть затягуватися на роки, тому важливо, щоб такою діяльністю займалися професіонали. Ліквідація підприємства в Києві зокрема, і в Україні в цілому, може проводитися нашими юристами.

Чому ми рекомендуємо звертатися саме до нас? На це є кілька дуже вагомих причин:

 1. У компанії працюють спеціалісти з високою кваліфікацією. У нас великий досвід проведення цих заходів різного рівня. Наші юристи намагаються провести необхідну процедуру в найкоротші терміни.
 2. Конфіденційність - не завжди при закритті фірми потрібно, щоб про це знала широка громадськість. Ми гарантуємо вам, що закриття бізнесу пройде без зайвої інформованості.
 3. Надійність - доручивши нам таку роботу, ви можете бути впевнені в тому, що ми впораємося із завданням.
 4. Ціна - вас порадує вартість процедури, вона нижче, ніж у наших іменитих конкурентів.
 5. Досвід - наші співробітники мають мінімум 3-х річний досвід такої діяльності.

Таким чином, для того щоб мінімізувати витрати, а також зберегти свій спокій і час, найкраще звернутися за послугами щодо закриття організації в нашу юридичну компанію.

Вартість (ціна) послуг з ліквідації фірми

Компанія «Альва Прайвесі» пропонує вам проведення всіх заходів за мінімальною для такої роботи вартістю. Дізнатися скільки точно буде коштувати ліквідація фірми і як почати процедуру, ви можете за телефонами, які вказані на нашому сайті.

Найменування послугиЦіна
Усна консультація юриста по процедурі ліквідації юридичної особи від 1000,00 грн.
Юридичний супровід класичної процедури ліквідації (повне закриття бізнесу) від 8000,00 грн.
Прискорена ліквідація (повне переоформлення компанії) від 15000,00 грн.
Витрати на нотаріальні дії оплачуються окремо

З повагою - команда ALVA PRIVACY Law Firm

юридична фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Юридична компанія
Досвід, якість, конфіденційність!

Наше місцезнаходження