адвокатське об'єднання Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність
Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
044-502-81-16; +38-067-777-89-01
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • адвокатська компанія

Ліквідація підприємства, закриття бізнесу в Україні

ліквідація підприємства

Створення компанії – це дійсно складний і багатоетапний процес, зважитися на який можуть лише впевнені в собі люди. При цьому важливо пам'ятати, що у будь-якого бізнесу є свій індивідуальний життєвий цикл, причому у всіх він складається зовсім по-різному. Є компанії, які працюють досить довго, а інші, ще й не встигнувши до кінця оформити власну діяльність – вже фактично припиняють своє існування.

Іноді перед засновниками навіть найбільших і успішних бізнес-проектів постає проблема, вирішити яку можна лише ліквідувавши своє підприємство. Трапляються моменти, в яких закриття компанії є єдиним можливим вірним варіантом виходу зі складних ситуацій, що склалися. Загалом, причин може бути досить багато, а результат один – потрібно проводити процедуру ліквідації бізнесу.

Правову допомогу у припиненні діяльності фірми наше адвокатське об'єднання може запропонувати як і окрему послугу, так і в рамках абонентського юридичного обслуговування підприємства.

Якщо Ви прийняли таке рішення, то природно задалися питанням: Як же реалізувати саму процедуру закриття підприємства? Як розібратися у всьому різноманітті законодавчих нюансів в цій області?

Для того щоб допомогти Вам внести ясність у деякі юридичні аспекти законодавчих процедур ліквідації суб'єктів господарювання в Україні і була написана ця стаття.

Особливості ліквідації компанії в Україні

ліквідація компанії

Так, Цивільний кодекс України чітко передбачає варіанти припинення діяльності компаній. Згідно з нормами ЦКУ діяльність підприємств припиняється шляхом їх реорганізації (тобто перетворення, поділу, приєднання, злиття), а також за допомогою процедури ліквідації.

Ліквідація компанії – це така форма припинення діяльності фірми без переходу при цьому її прав і обов'язків до інших осіб у порядку правонаступництва. Під час цієї процедури підприємство вилучається з Єдиного держреєстру, а також знімається з обліку в пенсійному фонді, податковій службі, а також фондах соцстрахування.

Згідно з нормами ЦКУ ліквідувати підприємство можна або за рішенням учасників (власників) юрособи, або ж на підставі рішення суду.

При цьому важливо зауважити, що одним з найбільш часто застосовуваних способів ліквідації підприємств за допомогою судових рішень є процедура банкрутства, головною сутністю якої є нездатність боржника відновити свою платоспроможність, а також погасити фінансові вимоги кредиторів. Процедура банкрутства компаній досить складна і для її реалізації законодавством передбачено окремий Закон № 2343 -XII.

Що ж до закриття бізнесу за рішенням засновників (учасників) компанії, то її ми розглянемо трошки детальніше.

Ліквідація бізнесу за рішенням власника

Перше що потрібно зробити – це офіційно прийняти рішення про припинення, яке підтверджується відповідним документом фірми. Далі призначається ліквідаційна комісія або ліквідатор, які починають безпосередньо займатися цією процедурою. До неї входить: публікація повідомлення про припинення компанії в спеціалізованому виданні, проведення розрахунків, інвентаризації, складання ліквідаційного балансу, повідомлення податкової і фондів про ліквідацію та подача до них необхідних документів, звільнення і розрахунок співробітників згідно КЗпП, закриття рахунків в банківських установах, отримання необхідних довідок і т.і.

Після всіх перерахованих вище процедур голова ліквідаційної комісії або ж ліквідатор компанії звертається до реєстраційної служби для реєстрації безпосередньо "ліквідації", тобто внесення до реєстру відповідного запису і "зняття з обліку" такого підприємства. При цьому для реєстрації припинення юридичної особи серед інших подаються такі документи:

закриття бізнесу

  • реєстраційна картка відповідного зразка;
  • довідка від податкового органу про відсутність заборгованості;
  • довідка про відсутність заборгованості перед пенсійним фондом і фондами соцстрахування;
  • довідка з архівної установи про прийняття документів, що підлягають довгостроковому зберіганню.

У деяких випадках додатково подається висновок аудитора, що підтверджує достовірність і повноту ліквідаційного балансу.

Процедура закриття фірми це дуже нелегкий і поетапний процес, який вимагає уважності до деталей, інакше така процедура може сильно затягнутися, іноді навіть на роки. Швидкість і якість закриття підприємства дійсно сильно залежать не тільки від ситуації з активами і пасивами компанії, але й від правильного вибору способу ліквідації залежно від причини припинення діяльності підприємства.

Адвокатська компанія Альва Прайвесі допоможе Вам з вибором найбільш ефективного методу ліквідації бізнесу (будь-то ТОВ або інше товариство), проведе якісну та детальну юридичну консультацію з цього питання, а також в максимально стислі терміни і юридично грамотно проведе банкрутство або припинення діяльності підприємства будь-якої форми власності (Київ та область) незалежно від причин закриття Вашої фірми і наявності заборгованостей.

З повагою, команда юристів і адвокатів АО "АЛЬВА ПРАЙВЕСІ"

адвокатська фірма Альва Прайвесі
Альва Прайвесі
Адвокатське об'єднання
Досвід, якість, конфіденційність!
Правова допомога досвідченого юриста.
©   2013 - 2021. Всі права захищені.
02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,
буд. 16-Г, блок А, поверх 8, к. А-65
Дзвоніть нам: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
0-800-604-613  (дзвінки - безкоштовні);
044-502-81-16,   +38-067-777-89-01
e-mail: info@alvaprivacy.ua